Reklama

Gaz

Problem z przesyłem gazu przez Gazociąg Jamalski [NEWS AKTUALIZOWANY]

  • Odpalenie pocisku manewrującego Hyunmoo 3 z pokładu okrętu południowokoreańskiej marynarki wojennej. Fot. ROK Ministry of Defence/YouTube.com
  • Fot. Pixabay

Jak dowiedział się serwis Energetyka24, Gazociąg Jamalski został dotknięty „zdarzeniem nieplanowanym”, które to spowodowało spadek jego dostępnej zdolności przesyłowej do zera.

Informacja ta została opublikowana przez Gaz-System w pilnym komunikacie rynkowym, widocznym poniżej:

Wyłączenie ma potrwać do 23 czerwca. Jak na razie, spółka nie skomentowała tego wydarzenia. Gazociąg Jamalski łączy rosyjskie złoża gazu z Europą Zachodnią.

Informacja ta będzie aktualizowana.

Aktualizacja, godzina 13:10 Gascade, jeden z operatorów niemieckiej sieci przesyłowej poinformował, że na stacji Mallnow nie odbywa się przesył gazu. Jest to jedna ze stacji pomiarowych Gazociągu Jamalskiego.

Aktualizacja, godzina 14:00 Jak dowiedział się nieoficjalnie serwis Energetyka24, wczoraj odbyła się narada PGNiG w sprawie Jamału.

Aktualizacja, godzina 14:10 Spółka Gascade poinformowała serwis Energetyka24, że gaz, który dotarł do Niemiec przez Polską był ,,niezgodny z jej specyfikacjami"

Aktualizacja, godzina 14:31 Według informacji, które pozyskał serwis Energetyka24, Gazociągiem Jamalskim płynie obecnie gaz, który jest zbyt zawodniony, by można go wykorzystać w Polsce. Najbliższa osuszalnia gazu znajduje się w Niemczech.

Komentarz Gaz-Systemu w tej sprawie można znaleźć tutaj.

Piotr Maciążek, Jakub Wiech 

Komentarze