Reklama

Portal o energetyce

Pakiet Zimowy w oczach gospodarki to „rozsądny pesymizm”

Pakiet zimowy w oczach gospodarki to „rozsądny pesymizm” – twierdzi w rozmowie z Energetyka24 Herbert Leopold Gabryś, Przewodniczący Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej Krajowej Izby Gospodarczej. 

 

„Pakiet zimowy w oczach gospodarki jest oceniany z „rozsądnym pesymizmem”. Pesymizmem bo jest trudny, wiąże się z wieloma wyzwaniami. Rozsądny bo z niego może wynikać wiele wyzwań, które wyznaczą nowe obszary gospodarczej aktywności. Rzecz w tym ile to będzie kosztowało i jak będziemy pewni rozstrzygnięć legislacyjnych w kraju. To gospodarkę interesuje najbardziej” – stwierdził Gabryś.

„Przedsiębiorstwa gospodarcze odbierają sygnały z energetyki jako poważne zagrożenie. Zagrożenie ciągłości dostaw, to płynie z wielu kierunków energetyki, i zagrożenie nieprzewidywalnych wzrostów cen dla branż agd, hutniczej, papierniczej i innych. To może oznaczać utratę konkurencyjności w najgorszym wypadku alokację biznesu. To koszt społeczny, który trzeba przewidzieć” – skonkludował Przewodniczący Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej Krajowej Izby Gospodarczej. 

Zobacz także: Ekspert Forum Energii: Pakiet Zimowy w wielu obszarach korzystny dla Polski

Komentarze