Reklama

Wiadomości

Morawiecki ogłasza program „Przyjazne Osiedle”. W planach zielone inwestycje

Autor. Envato elements / @bilanol

Termomodernizację bloków mieszkalnych i rewitalizację osiedli, m.in. instalacji wodnokanalizacyjnych, zakłada nowy program PiS „Przyjazne Osiedle” - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie).

Reklama

Jak powiedział premier, program "Przyjazne Osiedle" zakłada m.in. termomodernizację i rewitalizację bloków mieszkańców osiedli z tzw. wielkiej płyty.

Reklama

"Chcemy, aby wielki program ocieplania budynków służył również mieszkańcom, którzy mieszkają w osiedlach z »wielkiej płyty«" - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, "musimy doprowadzić również do »zastrzyku finansowego« ze strony państwa polskiego, środków unijnych po to, aby ten program termomodernizacji zwiększyć".

Reklama

Premier wyjaśnił, że termomodernizacja ma na celu niższe rachunki, aby mieszkańcy mniej płacili za ciepło, ogrzewanie. "Im lepiej ocieplimy budynki, tym każda złotówka zostanie w kieszeniach mieszkańców" - wyjaśnił szef rządu.

Morawiecki wskazał, że w przypadku rewitalizacji osiedli chodzi o inwestycje w infrastrukturę, "w instalacje różnego rodzaju", jak np. wodnokanalizacyjne.

Jak podaje PAP program zakłada też budowę fotowoltaiki, remonty akustyczne oraz modernizację architektury zieleni, placów zabaw i boisk.

AJ / PAP

Źródło:PAP / Energetyka24
Reklama

Komentarze

    Reklama