• Partner główny
    Logo Orlen

OZE

Organizacje gminne i PSEW apelują o zniesienie regulacji 10H

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Polskie gminy, w drodze do samowystarczalności energetycznej, chcą i potrzebują rzetelnie realizowanych inwestycji w energetykę wiatrową.

Polskie gminy, w drodze do samowystarczalności energetycznej, chcą i potrzebują rzetelnie realizowanych inwestycji w energetykę wiatrową. Natomiast sektor inwestorski dysponuje aktualną wiedzą, technologią i doświadczeniem, które umożliwiają realizację nowych projektów elektrowni wiatrowych na najwyższym światowym poziomie. Musi ich wspomagać dobre prawo – apeluje Krzysztof Iwaniuk, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP (ZGW RP). 

Dlatego ZGW RP, Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej (SGPEO) i Polskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej (PSEW) wspólnie apelują do Rządu Polskiego o zmianę przepisów art. 4 ustawy z dnia 20 maja 2016r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Chodzi głównie o uchylenie szkodliwej dla środowiska i samorządów „reguły 10H”.

Dzięki jej zniesieniu możliwe będzie stosowanie najnowocześniejszych technologii, co wpłynie na spadek hurtowej ceny energii.

Komentarze