Reklama

Portal o energetyce

MSZ: wśród porwanych w Pakistanie pracowników Geofizyki Kraków nie ma obywateli RP

Wśród porwanych w Pakistanie pracowników Geofizyki Kraków nie ma polskich obywateli - poinformowała w niedzielę rzeczniczka MSZ Joanna Wajda. Jak dodała, polska placówka w Pakistanie monitoruje sprawę na bieżąco. 

"Informujemy, że wśród porwanych w Pakistanie pracowników Geofizyki Kraków nie ma obywateli RP. @PLinPakistan monitoruje sprawę na bieżąco" - napisała Wajda na twitterze. 

Sześciu pakistańskich pracowników polskiej firmy Geofizyka Kraków zostało uprowadzonych na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowały agencję Reutera źródła wojskowe.

Do porwania doszło w sobotę po południu. Mężczyźni zostali wyciągnięci z samochodów na drodze niedaleko miasta Drazinda, około 80 km na północny zachód od miasta Dera Ismail Khan - poinformowało dwóch przedstawicieli pakistańskiego wojska, zastrzegając anonimowość.

Geofizyka Kraków to firma świadcząca usługi na rzecz poszukiwań złóż węglowodorów (gazu ziemnego i ropy naftowej). Na stronie internetowej firmy figuruje oświadczenie, że dnia 1 sierpnia 2016 podjęto decyzję o rozwiązaniu Spółki Geofizyka Kraków SA. i spółka została postawiona w stan likwidacji.

Na razie nikt nie przyznał się do porwania. W przeszłości bojownicy z ekstremistycznej grupy pakistańskich talibów porywali ludzi dla okupu lub w zamian za uwolnienie z więzień swych towarzyszy.

We wrześniu 2008 roku Piotr Stańczyk, polski inżynier pracujący dla Geofizyki Kraków, został porwany przez pakistańskich talibów niedaleko miasta Atak w północnym Pakistanie, a kilka miesięcy później ekstremiści dokonali jego dekapitacji.

Zobacz także: NATO zwiększy bezpieczeństwo Polskich Sieci Elektroenergetycznych

PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama