• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

Ministerstwo Skarbu Państwa odpowiada Defence24.pl: "projekt jądrowy nadal jest jednym z priorytetów"

Po porannym artykule, w którym komentator Defence24.pl wyraził zaniepokojenie słowami Mikołaja Budzanowskiego, mogącymi świadczyć o chęci wycofania się rządu z projektu budowy polskiej elektrowni jądrowej, Rzecznik Ministerstwa Skarbu w skierowanym do nas e-mailu stara się rozwiać nasze wątpliwości:


Polityka energetyczna zakłada dywersyfikację źródeł energii, która zapewni Polsce bezpieczeństwo i niezależność od dostawców zewnętrznych. Decyzja dotycząca terminu i sposobu finansowania budowy elektrowni atomowej jest uzależniona od wielu czynników, w tym wyboru lokalizacji i technologii.

Przytoczona w artykule Parkietu wypowiedź ministra Budzanowskiego jest wyrwana z kontekstu. W oryginalnej wersji wywiadu jest uzupełnieniem odpowiedzi na pytanie: Czy w najbliższym czasie nie staniemy przed wyborem łupki czy atom? W odpowiedzi na to pytanie minister mówił o obecnej sytuacji. Łupki to projekt na dzisiaj, a kluczowe decyzje dotyczące budowy elektrowni atomowej trzeba będzie podjąć w okolicach 2015 roku, ale nie można zaniechać działań umożliwiających podjęcie tej decyzji.

Katarzyna Kozłowska, Rzecznik Prasowy MSP.

Komentarze