Reklama

Portal o energetyce

Lurkatywna umowa KGHM z China Minmetals Corporation

  • Fot. Paweł Ziemnicki
    Fot. Paweł Ziemnicki

KGHM Polska Miedź S.A. podpisała z China Minmetals Corporation umowę na sprzedaż katod miedzianych w latach 2017-2021. Umowa ma charakter ramowy.

Wartość przedmiotu umowy szacowana jest (w zależności od poziomu wykorzystania opcji ilościowej) od 1 178 110 500,00 USD, tj. 4 562 115 100,20 PLN do 2 827 565 000,00 USD, tj. 10 949 462 706,00 PLN. Wartość została obliczona szacunkowo jako przewidywana cena miedzi w oparciu o krzywą terminową według notowań NBP.

"Zawarcie kolejnej ramowej umowy świadczy o obopólnym zadowoleniu ze współpracy. Nasz partner, China Minmetals Corporation jest głównym odbiorcą naszych produktów na rynek chiński. Potencjał tej współpracy jest z roku na rok większy.  Podpisana Umowa ma największą z dotychczasowych  wartość. KGHM Polska Miedź już jest na Nowym Jedwabnym Szlaku" – podkreśla Krzysztof Skóra, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

To już czwarta umowa ramowa zawarta z chińskim partnerem. Pierwsza miała miejsce w 2002 roku.

"W minionym roku zrealizowano trzy kontrakty  w ramach kończącej się poprzedniej umowy ramowej z lat 2012-2016. Ich wartość przekracza 10% wartości naszego kapitału własnego. To świadczy o wadze kontraktu. Wbrew obiegowym opiniom, konsumpcja miedzi na rynku chińskim rośnie i mamy nadzieję być beneficjentami tego wzrostu" – mówi Jacek Rawecki, I Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw.

Delegacja China Minmetals Corporation, na czele z He Wenbo, prezesem Spółki, przebywa w Polsce na zaproszenie Zarządu KGHM Polska Miedź. Goście zwiedzili m.in. kopalnię Polkowice-Sieroszowice w Zagłębiu Miedziowym.

Zobacz także: Gazoport: zakończono pierwszą komercyjną dostawę LNG

Zobacz także: Andrzej Modrzejewski Prezesem Unipetrolu? [NEWS]

Reklama

Komentarze

    Reklama