Kurtyka: Chcemy wspierać miasta w transformacji ekologiczno-klimatycznej

8 lipca 2020, 16:06
1460x616
Fot. Ministerstwo Klimatu
Energetyka24
Energetyka24

„Chcemy wspierać miasta w transformacji ekologiczno-klimatycznej, ale też docenić wysiłki podejmowane na rzecz działań proekologicznych” – podkreślił minister klimatu Michał Kurtyka 8 lipca 2020 r. podczas spotkania w Krynicy Zdroju.

Jak przypomniał minister Kurtyka „Miasto z klimatem” to inicjatywa Ministerstwa Klimatu, inspirowania działaniami podejmowanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, której celem jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz wsparcie miast w transformacji w kierunku neutralności klimatycznej i odporności na zmiany klimatu.

„„Miasto z klimatem” to zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju. Ekologiczny transport i wspieranie elektromobilności,  poprawa bilansu wodnego w kontekście suszy i powodzi, odnawialne źródła energii oraz czyste powietrze – w tych obszarach będziemy wspierać miasta i pro-klimatyczne inwestycje” – dodał.

W opinii ministra Kurtyki miasto Krynica Zdrój może stać się jednym z liderów tej inicjatywy.

W trakcie spotkania nastąpiło podpisanie listu intencyjnego miasta Krynica Zdrój i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. (MK)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
sz.obywatel
czwartek, 9 lipca 2020, 16:50

Ministerstwo do likwidacji.Kurtyka zakaz pracy w publicznych pieniądzach. Dosyć marnowania moich pieniędzy.

Tweets Energetyka24