Reklama

Wiadomości

Sasin w Davos: Citibank zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej Polski

Autor. Twitter / @ MAPGOVPL

Citibank jest zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej Polski; omówiliśmy warunki stworzenia konkretnego planu inwestycyjnego - poinformował w poniedziałek w szwajcarskim Davos wicepremier, szef aktywów państwowych Jacek Sasin.

Reklama

Wicepremier Sasin, który uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, spotkał się w poniedziałek m.in. z wiceprezesem Citibanku Jay Collins oraz President of Google Cloud International Adaire Fox-Martin.

Reklama

"Rozmawiałem dziś z liderami Googla odpowiedzialnymi za naszą część Europy, za Europę Środkowo-Wschodnią. Przed chwilą bardzo dobre spotkanie z panem Jay Collinsem - wiceprezesem Citibanku o możliwościach pozyskania zewnętrznego finansowania dla transformacji energetycznej" - powiedział dziennikarzom szef MAP.

Czytaj też

Jak poinformował, "Citibank jest zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej w Polsce". "Omówiliśmy warunki - przede wszystkim z naciskiem - na stworzenie bardzo konkretnego planu inwestycyjnego, jeśli chodzi o transformację energetyczną" - powiedział.

Reklama

Wicepremier przypomniał, że Polska ma takie plany inwestycyjne, one są realizowane przez poszczególne spółki. "Ale tutaj zostało sformułowane takie oczekiwanie, żeby to był taki państwowy, krajowy plan inwestycji energetycznych. I rzeczywiście skupimy się w tej chwili w najbliższym czasie, żeby taki plan stworzyć" - powiedział Sasin.

Jak mówił: "Mam deklarację ze strony wiceprezesa banku, że City chce uczestniczyć również w tworzeniu tego planu".

Dodał, że transformacja energetyczna to ogromne przedsięwzięcie, nie mające precedensu w historii Polski.

Reklama

Komentarze

    Reklama