Reklama

Wiadomości

Ponad 30 tys. zł kar dla Ostatniego Pokolenia. Aktywiści zapowiadają dalsze protesty

Autor. x.com / @OstatniePokolen

Aktywiści Ostatniego Pokolenia przekazali, że w wyniku swoich działań i kwietniowych blokad mostów w Warszawie, uczestnicy protestów otrzymali ponad 70 mandatów na łączną sumę 35 tys. zł. W odpowiedzi uruchomili zbiórkę pieniędzy na pokrycie nałożonych kar i zapowiedzieli kolejne protesty.  

Jak przekazała rzeczniczka Ostatniego Pokolenia w nadesłanym komunikacie prawym, po kwietniowych protestach polegających na blokadzie stołecznych mostów, aktywiści OP otrzymali ponad 70 mandatów, których łączna suma opiewa na 35 tys. zł. By spłacić nałożone kary, aktywiści uruchomili zbiórkę pieniędzy na znanym portalu. Ich zdaniem „rząd próbuje zastraszyć i uciszyć zwykłych ludzi sprzeciwiających się niesprawiedliwości”.

Czytaj też

  • Zamiast inwestować w transport publiczny, rząd Donalda Tuska nadal upiera się przy budowie nowych autostrad, co pozostawia miliony bez dostępu do transportu publicznego i napędza kryzys klimatyczny. W tym dramatycznym momencie taka polityka ma znamiona zbrodni przeciwko ludzkości. Rząd ignoruje swoje zobowiązania i ryzykuje przyszłością naszą, naszych dzieci i wnuków. Nie damy się zastraszyć wysokim karom finansowym, kiedy stawką jest cierpienie i śmierć setek milionów ludzi – przekonuje Martyna Leśniak, rzeczniczka Ostatniego Pokolenia.
Reklama

Przypomnijmy, że na początku kwietnia aktywiści zapowiedzieli kampanię obywatelskiego nieposłuszeństwa i przez miesiąc blokowali stołeczne mosty oraz główne arterie. Ich decyzja była wynikiem braku dialogu ze stroną rządzącą, która zignorowała postulaty przekazania całego budżetu inwestycyjnego na rozwój infrastruktury drogowej w Polsce na wsparcie transportu publicznego. Jak przekonywali aktywiści, ich akcje miały na celu zwrócić uwagę mieszkańców stolicy na globalny kryzys klimatyczny.

Czytaj też

Mimo wysokich kar, aktywiści nie rezygnują z dalszych działań i planują kolejne protesty na ulicach za 4 tygodnie. Na koniec czerwca, gdy rozpocznie się okres wzmożonego ruchu wakacyjnego, można spodziewać się dodatkowych utrudnień

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama