Reklama

Wiadomości

Najpierw susza, teraz burze. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne w woj. wielkopolskim

ciemne, burzowe niebo nad polem
Autor. Envato elements / @erika8213

W poniedziałek IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego, drugiego oraz trzeciego stopnia w związku z prognozowanymi opadami burzowymi.

Ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia wydane zostało dla zlewni Barycz bez Orli i Polskiego Rowu w woj. wielkopolskim.

„W związku z trwającym spływem wody opadowej oraz prognozowanymi burzami z silnymi opadami deszczu w zlewni górnej Baryczy stany wody mogą podnosić się (szybciej po opadach burzowych) - w Odolanowie na Baryczy powyżej stanu alarmowego, w Odolanowie na Kurochu powyżej stanu ostrzegawczego, w Bogdaju na Polskiej Wodzie z możliwością osiągnięcia stanu ostrzegawczego” - podał IMGW.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia oznacza, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych z tendencją wzrostową stanu wody.

Czytaj też

Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia Instytut wydał dla zlewni Bystrzyca dolna (Czarna Woda i Strzegomka) w woj. dolnośląskim.

„W wyniku spływu wody opadowej na Czarnej Wodzie stan wody będzie podnosił się i w Gniechowicach może zostać przekroczony stan ostrzegawczy” - poinformował IMGW.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych z tendencją wzrostową stanu wody, z możliwością krótkotrwałego przekroczenia stanów alarmowych.

Dla większości kraju wydano ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia, z wyjątkiem zachodniej części Polski. Oznaczają one, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie poniżej stanów ostrzegawczych, przy czym obserwowany lub prognozowany jest gwałtowny wzrost stanu wody z możliwością lokalnego, krótkotrwałego osiągnięcia lub przekroczenia stanów ostrzegawczych lub alarmowych.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama