• Partner główny
    Logo Orlen

Klimat

PGNiG Obrót Detaliczny i BOŚ rozpoczęły współpracę na rzecz poprawy jakości powietrza

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Klienci PGNiG Obrót Detaliczny już wkrótce będą mogli skorzystać z dedykowanej pożyczki „Pełnym oddechem” w BOŚ Banku, otrzymując nawet do 100 tys. zł na cele ekologiczne, w szczególności związane z poprawą jakości powietrza atmosferycznego. Obie spółki właśnie podpisały umowę o współpracy w tym zakresie.

Startująca od 1 lipca br. pożyczka „Pełnym Oddechem” dedykowana będzie klientom PGNiG Obrót Detaliczny, którzy w trosce o jakość powietrza poszukują najlepszych opcji finansowania, np. wymiany systemów ogrzewania lub projektów termomodernizacyjnych. Będzie ona mogła być wykorzystana m.in na: 

  • wymianę użytkowanych urządzeń grzewczych na nowe, ze szczególnym uwzględnieniem kotłów gazowych i przyłączy gazowych,
  • zakup i montaż nowych urządzeń grzewczych, wraz z oprzyrządowaniem i materiałami instalacyjnymi,
  • audyt energetyczny nieruchomości,
  • zakup i montaż wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych polegających m.in. na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku oddzielających pomieszczenia ogrzewane od środowiska zewnętrznego, w tym: ścian zewnętrznych, ścian zewnętrznych piwnic ogrzewanych, dachów, stropodachów, stropów nad przejazdami, podług na gruncie,

- Obie nasze instytucje prowadzą szeroko zakrojone działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego i rozwój świadomości ekologicznej swoich klientów. Zdecydowaliśmy się połączyć siły, aby zwiększyć zasięg oddziaływania oferty i rozwiązań finansowych, ułatwiających realizację projektów z tego obszaru. Klienci, którzy skorzystają z pożyczki „Pełnym Oddechem” otrzymają od Banku specjalnie przygotowane warunki finansowania – zapewnia Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska. 

- Od początku 2018 roku konsekwentnie rozwijamy inicjatywy skierowane do osób, które decydują się na modernizację systemu grzewczego w swoim domu. Współpraca z Bankiem Ochrony Środowiska stanowi kolejny element tej aktywności, której celem jest kompleksowe wsparcie dla naszych obecnych i nowych Klientów a przez to jeszcze większy udział GK PGNIG w walce o czyste powietrze – powiedział Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

- Pożyczka, którą zaoferuje Bank naszym Klientom jest produktem dopasowanym do ich potrzeb w zakresie zmiany źródła ogrzewania na konkurencyjnych warunkach finansowych– dodał Tadeusz Kuczborski, wiceprezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. 

Klienci, na wybrany przez siebie cel, będą mogli otrzymać z banku nawet do 100.000 zł. 

Oprocentowanie nominalne pożyczki zaciągniętej na okres do 36 miesięcy będzie stałe i będzie wynosiło 3,0 proc. W przypadku rozłożenia spłaty na okres powyżej trzech lat oprocentowanie będzie zmienne, stanowiące sumą WIBORU 6M i 2,5 pkt. proc. marży. Niezależnie od okresu spłaty, prowizja za udzielenie pożyczki będzie wynosiła 5,0 proc. (PGNiG Obrót Detaliczny)

Komentarze