Reklama

Klimat

Niemiecka izba handlowa: dalsze restrykcje klimatyczne na razie zbędne

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Niemiecka Izba Przemysłu i Handlu wydała oświadczenie, w którym stwierdzono, że dalsze restrykcje klimatyczne są na razie zbędne w związku z wpływem, jaki na gospodarkę ma pandemia koronawirusa.

Jak podaje portal Clean Energy Wire, Niemiecka Izba Przemysłu i Handlu (Deutscher Industrie- und Handelskammertag, DIHK) wydała oświadczenie, w którym nawoływała do przełożenia wdrażania krajowej ceny emisji dwutlenku węgla dla sektorów transportu oraz ogrzewania. DIHK chce, by plany te zostały zawieszone na dwa lata w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

W oświadczeniu Izba pisze, że dalsze restrykcje klimatyczne są na razie zbędne, a gospodarka potrzebuje „regulacyjnego odpustu” w czasie okresu przejściowego, w którym będzie się zmagać ze spustoszeniem spowodowanym przez COVID19.

DIHK zauważyła też problemy niemieckiej branży odnawialnej, które mogą spowodować znaczny spadek dochodów tego sektora, a co za tym idzie - konieczność podniesienia tzw. opłaty EEG. Jest ona składnikiem niemieckich rachunków za prąd. W całości przeznacza się ją na wsparcie źródeł odnawialnych.

Według CLEW, opłata ta może wzrosnąć o 7%.

Komentarze