Reklama

Klimat

Jest nowa wiceminister klimatu. To była prezes spółki Orlenu

Fot. Anna Moskwa/Twitter

Była prezes Baltic Power oraz Orlen Neptun Anna Łukaszewska-Trzeciakowska ma objąć funkcję wiceministra klimatu i środowiska.

"Dziś, w imieniu premiera, wręczyłam nominację Annie Łukaszewskiej-Trzeciakowskiej na stanowisko podsekretarza stanu w MKiŚ. Jestem przekonana, że swoim doświadczeniem wesprze zadania realizowane przez nasze Ministerstwo. Serdecznie gratuluję i życzę wielu sukcesów" - napisała na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Łukaszewska-Trzeciakowska z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentką MBA. Karierę zawodową rozpoczynała w spółkach sektora obronnego. Od 2007 roku pracowała w sektorze energetycznym, w tym jako prezes zarządu Elektrowni Kozienice. Od 2017 do 2019 roku odpowiadała m.in. za sprawy korporacyjne w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej.

Czytaj też

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska była też ekspertem i pełnomocnikiem w resorcie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

W 2021 roku pracowała w spółkach Grupy Orlen. Była prezesem zarządów Baltic Power i Orlen Neptun, gdzie odpowiadała za rozwój projektów morskiej energetyki wiatrowej.

JW/PAP

Komentarze