Reklama

Klimat

Anna Moskwa ma objąć resort klimatu

Fot. MGiŻŚ
Fot. MGiŻŚ

Była wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa została zaproponowana na objęcie stanowiska ministra klimatu i środowiska. Anna Moskwa ostatnio kierowała firmą Baltic Power, spółką PKN Orlen i Northland Power.

Moskwa jest absolwentką stosunków międzynarodowych, socjologii i ekonomii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracowała jako dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a potem jako wiceminister w tym samym resorcie do czasu likwidacji ministerstwa w październiku 2020 roku. Po zakończeniu pracy w tym ministerstwie weszła do zarządu spółki Baltic Power, spółki PKN Orlen i Northland Power, gdzie była prezesem.

image

 Reklama

Prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie krajowego i międzynarodowego rynku pracy - HR, rekrutacje, postępowania przetargowe w zakresie rynku, fundusze UE w zakresie rynku pracy oraz innowacji.

Przez wiele lat odpowiadała za współpracę międzynarodową, głównie w Europie, ale także poza kontynentem. Pełniła funkcję prezesa spółki Quality and Development Institute zajmującej się audytami oraz szkoleniami. Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Outor

  Z takim doświadczeniem i (zapewne) sukcesami toż to skarb. Należy docenić, że odprawiła (zapewne) wielkie korporacje kuszące ją najwyższymi stanowiskami i bajecznymi apanażami, i dzielnie trwała przy ważnych, choć skromnie wynagradzanych, stanowiskach rządowych i okolicznych. To takich ludzi - kompetentnych i ideowych - mógł mieć na myśli premier mówiąc o konieczności podwyżek ich pensji, by nie odchodzili do sektora prywatnego. Swoją drogą nie mogę sobie przypomnieć żadnego z prominentnych bohaterów karuzeli rządowej i spółek skarbu państwa, który zrobiłby międzynarodową karierę inną, niż lobbysta lub beneficjent synekury. A naukowców, lekarzy, inżynierów, przedsiębiorców sporo...

  1. prattle

   jak jesteś dobrym inżynierem, to na rynku zarobisz jakieś 2x więcej (mediana) niż rządowy dyrektor. Tak więc aby mieć super specjalistów, to trzeba wyłożyć super kasę i nawet rząd chciałby to zrobić, ale zaraz Tusek i jego totalna kamaryla będzie drzeć japę jak to rząd jest rozrzutny.

 2. Agresywny, arogancki karierowicz

  A co Pani Moskwa wie o klimacie i energetyce, przemyśle?

  1. qqq

   Chyba raczej co wie o środowisku i jego ochronie.

  2. Felek

   Patrząc na jej powiązania z firmami petro i gazowymi, to obawiam się, że wie o środowisku tylko tyle, że gaz jest lepszy niż węgiel.

 3. krzys

  Nowa osoba powinna dostać szanse na wykazanie się, nim zostanie oceniona. Niestety, tu mam wrażenie, że obecny rząd prowadzi jakiś wyścig z opozycją, o to kto doprowadzi wyborców do większej frustracji.

Reklama