Reklama

Górnictwo

Rząd reaguje na rosyjską agresję - PEP2040 zostanie zaktualizowana

Fot. Energa
Fot. Energa

Rada Ministrów przyjęła założenia do aktualizacji Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. związanej z dywersyfikacją dostaw gazu i ropy oraz zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego Polski - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Reklama

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu Müller poinformował, że Rada Ministrów przyjęła założenia do aktualizacji Polityki Energetycznej Polski do 2040 r.

Reklama

Jak mówił, na razie zaakceptowane są zmiany kierunkowe. Wyjaśnił, że aktualizacja założeń PEP 2040 dotyczy wyzwań geopolitycznych związanych z dywersyfikacją dostaw gazu i ropy oraz przyspieszeniem wszelkich działań, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Czytaj też

"Docelowy dokument zostanie wypracowany w dalszych pracach rządowych, legislacyjnych, które będą kontynuowane w najbliższym czasie" - oświadczył rzecznik rządu.

Reklama

Przyjęta w ub. r. przez rząd Polityka energetyczna Polski do 2040 roku przewiduje m.in. wdrożenie energetyki jądrowej w 2033 r., ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 30 proc., do 2030 r. oraz wzrost efektywności energetycznej o 23 proc., do 2030 r. w stosunku do prognoz zużycia energii pierwotnej z 2007 r.

Zgodnie z dokumentem, w 2030 r. węgiel ma stanowić nie więcej niż 56 proc. w wytwarzaniu energii elektrycznej, w 2040 r. – nie więcej niż 28 proc.(PAP)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama