Reklama

Górnictwo

Chludziński: po raz pierwszy w historii kurs KGHM przebił pułap 200 zł na GPW

Fot. www.kghm.com
Fot. www.kghm.com

W nowym roku nowy rekord; po raz pierwszy w historii kurs KGHM S.A. przebił pułap 200 zł - napisał na Twitterze prezes KGHM Marcin Chludziński odnosząc się do czwartkowych notowań giełdowych.

Na zamknięciu czwartkowej sesji Giełdy Papierów Wartościowych WIG20, indeks giełdowy 20 największych spółek akcyjnych, zyskał 3,23 proc., dochodząc do 2.074,11 pkt. i tym samym znalazł się na najwyższych poziomach od lutego 2020 r. Dzięki zwyżce o blisko 10 proc. do 215,9 zł swoje historyczne maksima osiągnął KGHM. 

Do czwartkowych notowań giełdowych odniósł się na Twitterze prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński. „W nowym roku nowy rekord, po raz pierwszy w historii na zamknięciu kurs KGHM S.A. przebił pułap 200 zł. Dziękujemy za zaufanie, my konsekwentnie robimy swoje” – napisał Chludziński.

Reklama
Reklama

Jak powiedział PAP Biznes dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities Sobiesław Kozłowski, na giełdzie widoczna jest zmiana doboru spółek ze spółek wzrostowych w stronę spółek wartościowych, jaką jest KGHM. Ponadto, jak ocenił, spółce sprzyjają m.in. najwyższe od ośmiu lat ceny miedzi.

KGHM Polska Miedź S.A. jest jedną z największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wchodzi w skład indeksów WIG20 i WIG30. Na giełdzie notowana jest od lipca 1997 r.

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych - miedzi, metali szlachetnych, renu, molibdenu, niklu i palladu. Jego "sercem" jest największe w Europie złoże rudy miedzi zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce. Posiada zakłady produkcyjne na trzech kontynentach - w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Kontrolowane przez KGHM światowe zasoby rudy miedzi sięgają 38 milionów ton. Koncern zatrudnia ponad 34 tysiące osób. (PAP)

Źródło:PAP
  • KGHM

Komentarze