Reklama

Górnictwo

Chiny po raz kolejny sprzedają metale ze swoich rezerw

Fot. Canva
Fot. Canva

Chiny sprzedają w lipcu po raz drugi około 170 tys. ton metali nieżelaznych z rezerw państwowych - podała agencja informacyjna Xinhua, powołując się na oświadczenie chińskiej Narodowej Administracji Żywności i Rezerw Strategicznych. 

„Około 30 tys. ton miedzi, 90 tys. ton aluminium i 50 tys. ton cynku zostanie sprzedanych z rezerw państwowych pod koniec lipca” – pisze agencja w nawiązaniu do resortu. To już drugi raz w miesiącu Chiny sprzedają metale nieżelazne ze swoich rezerw. Według agencji, 5 lipca Chiny sprzedały 100 tysięcy ton miedzi, aluminium i cynku z rezerw państwowych.

Agencja informuje, że decyzja o sprzedaży ma na celu ustabilizowanie cen metali nieżelaznych. Od początku tego roku ich ceny w Chinach poszybowały w górę z powodu takich czynników, jak rozprzestrzenianie się COVID-19 za granicą oraz nierównowaga podaży i popytu, co wywiera presję na małe i średnie przedsiębiorstwa.

Reklama
Reklama

W czerwcu media poinformowały, że Chiny wkrótce zaczną sprzedawać niektóre metale nieżelazne z rezerw rządowych. Szczególną uwagę zwrócili na sprzedaż miedzi, aluminium i cynku. W marcu poinformowano, że chińskie władze rozważają możliwość sprzedaży ok. 0,5 mln ton aluminium z rezerw państwowych w celu ograniczenia wzrostu cen tego surowca.

Ostatni raz kraj sprzedawał aluminium i cynk ze swoich rezerw w 2010 r., zanim Chiny sprzedały aluminium ze swoich rezerw państwowych w 2005 r.

KB

Reklama

Komentarze

    Reklama