Reklama

Wiadomości

Rosja zwołuje Radę Bezpieczeństwa ONZ. Chce wyjaśnień ws. Nord Stream

Fot. Patrick Gruban/Flickr/UN Security Council/CC BY-SA 2.0
Fot. Patrick Gruban/Flickr/UN Security Council/CC BY-SA 2.0

W Nowym Jorku odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. wysadzenia gazociągów Nord Strem. Spotkanie zostało zwołane na wniosek Rosji będącej stałym członkiem Rady.

Reklama

Dziś w nowojorskiej siedzibie ONZ o godzinie 15:00 czasu lokalnego odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. wysadzenia obu nitek magistrali Nord Stream biegnącej po dnie Morza Bałtyckiego.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Dmitrij Polański, pierwszy zastępca przedstawiciela Federacji Rosyjskiej przy ONZ, zarzuca Organizacji opieszałość oraz brak poświęcenia wystarczającej ilości uwagi ws. wrześniowych eksplozji gazociągów. Za pomocą sowich social mediów Polański przekazał także, że na spotkanie zaprosi „kilku interesujących, bezstronnych mówców", choć z jego strony może brzmieć to bardziej jak farsa.  

Rosja bezskutecznie zwracała się do prezydencji RB ONZ z prośbą kierowaną do państw prowadzących wewnętrzne śledztwa w tej sprawie, o podzielenie się swoimi rezultatami i ustaleniami służb. Wielokrotnie wyrażała niezadowolenie z faktu, że ani Moskwa, ani Rada Bezpieczeństwa nadal nie są w pełni świadome postępów w dochodzeniach w Szwecji, Danii i Niemczech, mimo wezwań do przyspieszenia i większej przejrzystości. Jak stwierdził Polański, Moskwa domaga się szybkiego raportu od władz tych państw.

Reklama

Komentarze

    Reklama