Reklama

Wiadomości

Gaz-System z kompletem pozwoleń na lądowe połączenia FSRU w Zatoce Gdańskiej

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Gaz-System / Materiały prasowe

Uzyskaliśmy komplet decyzji lokalizacyjnych dla wszystkich gazociągów lądowych w ramach projektu FSRU Gdańsk - poinformował w czwartek prezes Gaz-Systemu Marcin Chludziński. Program zapewni ciągłość dostaw dla odbiorców gazu i rozwój stabilnego rynku- dodał.

"Uzyskaliśmy komplet decyzji lokalizacyjnych dla wszystkich gazociągów lądowych w ramach projektu FSRU Gdańsk. Jest to niezwykle ważny krok, który przybliża nas do realizacji inwestycji. Program zapewni ciągłość dostaw dla odbiorców i rozwój stabilnego rynku gazu ziemnego" - poinformował w czwartek na Twitterze prezes Gaz-Systemu Marcin Chludziński.

Jak podaje Gaz-System inwestycja zakłada umiejscowienie w rejonie Gdańska pływającej jednostki FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit) zdolnej do wyładunku LNG, procesowego składowania i regazyfikacji LNG, a także do świadczenia usług dodatkowych.

Spółka zaznaczyła, że w zależności od przyjętych założeń terminal FSRU mógłby być przystosowany do prowadzenia regazyfikacji odpowiadającej około 6,1 mld m sześc. paliwa gazowego rocznie.

Źródło:PAP

Komentarze