Reklama

Gaz

Termin roztrzygnięcia arbitrażu PGNIG-Gazprom będzie znany do końca miesiąca

Fot.:PGNiG
Fot.:PGNiG

Rozstrzygnięcie arbitrażu PGNIG-Gazprom nie jest spodziewane w kwietniu, ale do końca miesiąca powinno być wiadome w jakim terminie zapadnie postanowienie - poinformował w czwartek prezes PGNiG Piotr Woźniak.

"W tym miesiącu nie spodziewam się rozstrzygnięcia. (...) Spodziewamy się, że do końca kwietnia będziemy mogli przewidzieć termin w jakim jakieś postanowienie zapadnie. Cały czas wszystkie opcje są możliwe - jest możliwe orzeczenie częściowe, jest możliwe orzeczenie całkowite, wszystko jest możliwe" - powiedział w czwartek prezes PGNiG Piotr Woźniak.

"Jesteśmy pewni swoich racji, które przedstawiamy od bardzo dawna. To jest jeden z rekordowych arbitraży jeśli chodzi o przebieg - wyjątkowo długi z wyjątkowo dużą liczbą argumentów po obu stronach (...) Jesteśmy dobrej myśli" - dodał.

Woźniak informował wcześniej, że ostatnie posiedzenie w arbitrażu PGNIG-Gazprom było zaplanowane na ostatnią dekadę marca.

W listopadzie 2017 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło wniosek do PAO Gazprom i OOO Gazprom Export o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 roku. 

ML/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama