Reklama

Gaz

Putin i Kurz wspierają "niepolityczny" Nord Stream 2

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Władimir Putin spotkał się z kanclerzem Sebastianem Kurzem. Jednym z tematów rozmów była kwestia budowy rurociągu Nord Stream 2, który zdaniem rosyjskiego przywódcy jest projektem wyłącznie komercyjnym.

Prezydent Rosji podkreślił, że jest zwolennikiem realizacji projektu, ponieważ nie ma on charakteru politycznego i jest przedsięwzięciem wyłącznie ekonomicznym. Jego zdaniem podmioty zaangażowane w inwestycję po przeanalizowaniu płynących z niej korzyści, doszły do wniosku, że implementacja jest celowa.

Putin stwierdził również, że Nord Stream 2 nie jest „alternatywą dla trasy ukraińskiej” i „Jeśli Ukraina przedstawi ekonomicznie uzasadnione warunki korzystania z jej systemu transportu gazu, to nie mamy nic przeciwko kontynuowaniu współpracy” - dodał.

Mocnego wsparcia kontrowersyjnemu gazociągowi udzielił również kanclerz Austrii, który podkreślił, że jego kraj jest bardzo pozytywnie nastawiony do inwestycji i popiera jej realizację. Sebastian Kurz zwrócił także uwagę, że koniecznym jest dopracowanie szeregu kwestii szczegółowych, a zwłaszcza wpływu przedsięwzięcia na inne państwa.

Reklama

Komentarze

    Reklama