• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

PGNiG z nagrodą dla Firmy Roku Forum Ekonomicznego

Fot. PGNiG
Fot. PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zostało wyróżnione przez Radę Programową Forum Ekonomicznego w Karpaczu tytułem ,,Firmy Roku” za osiągnięcia spółki związane m.in. z pomyślnym rozstrzygnięciem arbitrażu z Gazpromem. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.

Wręczenie nagród odbyło się podczas gali wieńczącej drugi dzień wydarzenia.

PGNiG zostało wyróżnione m.in. za skuteczną batalię przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie, skutkującą obniżeniem ceny gazu dostarczanego z Rosji w ramach kontraktu jamalskiego oraz dywersyfikację działalności spółki. Dotyczy to planów inwestycyjnych PGNiG w segmencie OZE, rozwoju paliw alternatywnych – biometanu i wodoru oraz działań na rynku LNG i CNG. 

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński dziękując za wyróżnienie, podkreślił, że nagroda jest uznaniem dla ciężkiej pracy zarządu, wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej oraz blisko 25 tys. pracowników.

Ostatnie miesiące to w PGNiG czas szybkich, dobrze przemyślanych decyzji. Ich efekty okazały się na tyle spektakularne, że w opinii Rady Programowej zasłużyliśmy na tytuł „Firmy Roku”. To dla nas wielki honor i ogromna satysfakcja. Dziękuję w imieniu całej załogi – powiedział prezes PGNiG.

Wygrany arbitraż z rosyjskim koncernem w marcu br. to ogromny sukces, jednak równie dużym osiągnięciem było wdrożenie wyroku Trybunału w ciągu zaledwie trzech miesięcy.

Jedną z konsekwencji wyroku była konieczność ponownego rozliczenia wcześniejszych dostaw gazu według nowej formuły cenowej ustalonej przez Trybunał Arbitrażowy. Udało się nam to zrobić w błyskawicznym tempie. Wyrok Trybunału zapadł pod koniec marca, a już 1 lipca 6 mld złotych trafiło na konto PGNiG. Niewielu, nawet najbardziej optymistycznych, znawców gazowego rynku spodziewało się tak szybkiego finału tej sprawy - dodał prezes Jerzy Kwieciński.

PGNiG, mimo kryzysu gospodarczego oraz niskich cen gazu związanych z pandemią koronawirusa, utrzymuje dobrą pozycję finansową, o czym świadczą rekordowe wyniki spółki za II kwartał bieżącego roku. Dzięki temu PGNiG stało się najwyżej wycenianą spółką przemysłową na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Przeszliśmy do historii GPW – przypomniał prezes PGNiG w podziękowaniu za wyróżnienie.

Doroczna nagroda Forum Ekonomicznego jest przyznawana najdynamiczniej rozwijającym się podmiotom, których sukcesy i osiągnięcia powinny być wzorem i przykładem naśladowania dla innych uczestników rynku.

PGNiG/mat. prasowe

Komentarze