Gaz

PGNiG wyróżnione w Pakistanie za wsparcie dla lokalnych społeczności

Fot. PGNiG
Fot. PGNiG

Oddział PGNiG otrzymał "Annual Environment Excellence Award" przyznawaną przez pakistańskie Narodowe Forum Środowiska i Zdrowia (NFEH). 

Nagroda jest wyróżnieniem za skuteczne wdrożenie szerokiego programu CSR obejmującego działania prospołeczne i proekologiczne.

"Minimalizowanie naszego wpływu na środowisko naturalne przy okazji poszukiwań i wydobycia węglowodorów to jedno z głównych założeń Operatorskiego Systemu Bezpieczeństwa HSE w PGNiG. Jednocześnie, jako firma odpowiedzialna społecznie, zawsze staramy się wspierać społeczności, mieszkające na terenach, na których działamy – zarówno w Polsce, jak i zagranicą. W prowincji Kirthar w Pakistanie jesteśmy obecni już od 15 lat i można powiedzieć, że staliśmy się częścią tamtejszej społeczności. Tym cenniejsze jest dla nas wyróżnienie, które otrzymaliśmy za prowadzoną tam działalność społeczną i ekologiczną" – podkreślił Jerzy Kwieciński, Prezes PGNiG.

Oddział Operatorski PGNiG w Pakistanie został wyróżniony za program realizowany na terenach obejmujących koncesję Kirthar, gdzie spółka prowadzi poszukiwania i eksploatuje dwa złoża gazu ziemnego – Rehman i Rizq. 

Polska spółka realizowała tam szereg projektów tj. np. zasadzenie ponad 2000 drzew na terenie Kopalni Rehman, czy wsparcie projektów związanych z zaopatrzeniem lokalnej społeczności w wodę pitną.

W czasie pandemii COVID-19 PGNiG kupiło i rozdystrybuowało 500 paczek z żywnością. Miejscowa ludność otrzymała również pomoc po katastrofalnych opadach monsunowych – oddział przekazał namioty i prowiant dla poszkodowanych.

Pomysłodawcą i organizatorem programu jest Narodowe Forum Środowiska i Zdrowia. NFEH to pakistańska organizacja non-profit, której celem jest szerzenie wiedzy na temat ochrony przyrody, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. 

Komentarze