• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Kwieciński dla E24: cieszymy się z gazowej Ostrołęki

Fot. Enea
Fot. Enea

W przypadku Ostrołęki cieszymy się, że ta decyzja obecnych właścicieli zmierza ku temu, by tam było wykorzystywane paliwo gazowe. Jeżeli będzie miejsce dla nas, to z chęcią włączymy się w ten proces - powiedział prezes PGNiG portalowi Energetyka24.

Podczas dzisiejszej konferencji wynikowej PGNiG prezes Jerzy Kwieciński odpowiedział na pytania portalu Energetyka24 dotyczące skargi Rosjan na wyrok arbitrażu w Sztokholmie oraz budowy elektrowni w Ostrołęce.

„Gazprom miał pełne prawo do złożenia takiej skargi, spodziewaliśmy się, że taka skarga wpłynie. Ale ona nie ma wpływu na realizację wyroku sądu arbitrażowego, on już jest realizowany, co znajduje odzwierciedlenie w naszych relacjach z Gazpromem” - powiedział szef PGNiG o złożonej przez Rosjan skardze.

„Ze strony naszej spółki z zadowoleniem witamy każdą działalność w Polsce, która ma na celu zwiększenie wykorzystania gazu. Uważamy, że to paliwo przejściowe które pozwoli nam na transformacje z gospodarki opartej na węglu do gospodarki, która będzie zdywersyfikowana. Możemy również dywersyfikować same źródła tego gazu” - stwierdził Kwieciński, mówiąc o projekcie budowy gazowej elektrowni w Ostrołęce.

„W przypadku Ostrołęki cieszymy się, że ta decyzja obecnych właścicieli zmierza ku temu, by tam było wykorzystywane paliwo gazowe. Jeżeli będzie takie miejsce dla nas, to z chęcią włączymy się w ten proces. Żeby ten gaz był wykorzystany trzeba tam podpiąć sieci przesyłowe, za to odpowiada nasza bratnia spółka Gaz-System. Myślę, że wszystko jest na dobrej drodze, by Ostrołęka korzystała z gazu” - dodał.

Komentarze