• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Kempa: Po spotkaniu Trump-Putin ważny jest komunikat ws. Nord Stream 2

Fot. KPRM / Flickr
Fot. KPRM / Flickr

W kontekście spotkania Donalda Trumpa i Władimira Putina dla Polski ważny jest komunikat prezydenta USA  dotyczący gazociągu Nord Stream 2 - uważa Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej

W poniedziałek w Helsinkach odbyło się spotkanie prezydentów USA i Rosji: Donalda Trumpa i Władimira Putina, po którym obaj wzięli udział w konferencji prasowej.

Beata Kempa oceniła, że dla Polski ważny był "komunikat" Trumpa ws. gazociągu Nord Stream 2 oraz NATO. "Kwestia Nord Strteam 2 i komunikatów prezydenta Donalda Trumpa w tym zakresie w stosunku do naszych partnerów z UE, to jest ważny element i tutaj to wybrzmiało. Także kwestia NATO i dość konkretnych elementów, związanych z dalszymi krokami, co od ustanowienia tutaj kolejnych ilości żołnierzy, bądź też sposobu dowodzenia" - mówiła minister.

Podczas konferencji prasowej Trump powiedział, że USA są teraz jednym z największych producentów gazu i będą z Rosją konkurować na tym rynku w Europie, gdy powstanie gazociąg Nord Stream 2.

Poniedziałkowe spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji w Helsinkach było pierwszym szczytem amerykańsko-rosyjskim od objęcia w styczniu 2017 r. urzędu przez Donalda Trumpa.

PAP/jk

Komentarze