Reklama

Gaz

Johnson: Nord Stream 2 będzie szkodliwy dla bezpieczeństwa Europy

Fot. Andrew Parsons/ i-Images / BackBoris2012 Campaign Team / Flickr
Fot. Andrew Parsons/ i-Images / BackBoris2012 Campaign Team / Flickr

Premier Boris Johnson uważa, że uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 może mieć negatywne konsekwencje dla bezpieczeństwa Europy - poinformowały służby prasowe z Downing Street 10.

Media podają, że podczas spotkania z członkami gabinetu, premier podkreślał iż Wielka Brytania sprzeciwia się rurociągowi Nord Stream 2, ponieważ umożliwi on tranzytową marginalizację Ukrainy oraz „może mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo regionu”. Johnson wyraźnie zaakcentował również brytyjskie wsparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy.

Reklama
Reklama

Nieco wcześniej Elizabeth Truss wezwała Europę do wspólnego przeciwdziałania Nord Stream 2, który w jej opinii „pozwoli Rosji wzmocnić kontrolę nad tymi krajami, które polegają na jej gazie”.

Przypomnijmy, że budowa kontrowersyjnej magistrali została w pełni ukończona we wrześniu 2021 roku, czyli ponad półtora roku później niż pierwotnie planowano. Duża w tym zasługa amerykańskich sankcji, które wstrzymały budowę na dłuższy czas.

Komentarze (5)

 1. Fanklub Daviena i GB

  A ten pajac wyjaśnił dlaczego ten sam gaz gdy płynie przez Ukrainę to jest bezpieczny dla Europy, natomiast gdy płynie przez Bałtyk, to już nie, czy tylko tak bredzi dla bredzenia? I jakim prawem Brytyjczycy wtrącają się do rurociągu pomiędzy Rosja i Niemcami biegnącego przez Bałtyk a nie "Wielką" Brytanię? :D

  1. po czwarte atom

   Ponieważ siejesz propagandę to odpowiem. Jeśli gaz do Europy biegnie przez Ukrainę to w przypadku agresji FR na UA działające gazociągi mogą przestać działać. Wtedy UE będzie z dużą determinacją wstawiała się za UA - co spowoduje iż potencjalna agresja na UA nie będzie opłacalna. Jeżeli zaopatrzenie idzie przez Bałtyk to w przypadku agresji FR na UA UE ma pewne dostawy surowca, co zapewne zmniejszy jej determinację do wstawiania się za UA. Ta zmniejszona determinacja może spowodować iż komuś przyjdzie do głowy spróbować agresji, bo być może się to opłaci...

  2. Klawiatura

   To jeszcze wyjaśnij po co napadać bankruta ?

  3. a

   A czy gazociągi na Ukrainie działają? nie? zarezerwowali moce przesyłowe? nie? muszą ponosić opłaty to ponoszą i tyle.

 2. HeHe

  Johnson nie ma żadnego znaczenia dla Unii w kontekście NS 2 i dostaw gazu. Nikt też nie będzie słuchał "wezwań" Truss bo Niemcy przy brawach starej Unii nie po to skopały "cztery litery" amerykańskim sankcjom aby teraz przejmować się Brytolami.

  1. Fanklub Daviena i GB

   Czy przenosiny Shella z Holandii do "Wielkiej" Brytanii, skuszonego brakiem 15% podatku od dywidendy, jest dobre dla bezpieczeństwa energetycznego UE? :D

  2. Davien

   Niemcy nie dość ze nic nie skopały to jeszcze zgodziły sie. na blokadę NS-2 jak Rosja bedzie rozrabiac w sprawie Ukrainy:) A w USA juz czekaja sankcje praktycznei uziemiające na amen NS-2.

  3. Ale to i tak nie pomoże twojej Ukrainie.Co najwyżej przedłuży konanie.

 3. Kiks

  Merkel wie, że tą głupotą zachlapała sobie życiorys.

  1. HeHe

   Jaką głupotą? Co by nie powiedzieć o Merkel to jest ona fachowym i bardzo inteligentnym politykiem.

 4. Buczacza

  Jednoznacznie B.J to też Ukrainiec. A na drugie imię ma Mykoła... Bo kto to widział żeby kwestionować rosyjską percepcję świata i dobroć... Przy okazji bolki przepraszam cieńkie bolki. Ktoś widział w poniedziałek ciekawy film na faktach. O bohaterskiej armii czerwonej. Prekursorce trucia ludzi spalinami z samochodu...

 5. złośliwy

  Biedny kraj,biednych ludzi o ktorych wszyscy się troszczą. Wszyscy poza nimi.