Reklama

Gaz

Jarosław Wróbel p.o. prezesa PGNiG

Fot. PGNiG
Fot. PGNiG

Wiceprezes PGNiG Jarosław Wróbel został w środę powołany przez Radę Nadzorczą spółki na pełniącego obowiązki prezesa - podało PGNiG. Wróbel będzie pełnił obowiązki do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Poprzedni prezes PGNiG Jerzy Kwieciński złożył rezygnację ze stanowiska z dniem 22 października. Kwieciński był prezesem od 10 stycznia 2020 r. Jak podała spółka, przyczyną rezygnacji były "sprawy osobiste".

Wróbel został powołany do zarządu PGNiG razem z Kwiecińskim, 10 stycznia 2020 r. Wcześniej pełnił funkcję prezesa spółki Orlen Południe. Jeszcze wcześniej był wiceprezesem, a potem prezesem Polskiej Spółki Gazownictwa - należącego do Grupy Kapitałowej PGNiG operatora sieci dystrybucyjnej gazu.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama