Reklama

Gaz

Hillary Clinton: mam nadzieję, że Europa uniezależni się energetycznie od Rosji

Fot. Flickr
Fot. Flickr

To oczywiste, że Rosja agresywnie próbuje zakłócić rządy demokratyczne, ale jednocześnie wiele krajów w Europie musi utrzymywać z nią relacje; mam nadzieję, że uniezależnią się one energetycznie od Rosji - powiedziała w środę była sekretarz stanu USA Hillary Clinton na kongresie Impact’21 w Poznaniu.

"Państwa europejskie powinny bronić swojej niezależności i demokracji, które mogą być podważane przez przekupywanie polityków czy cyberataki (...), Rosja wykorzystuje zasoby energetyczne do stosowania przymusu jak np. na Ukrainie czy na południu Europy" - oceniła Clinton.

"Musimy mieć jasność co do tego, co zamierza (prezydent Rosji) Władimir Putin, który nie ukrywa, że dąży do podważenia demokracji i uniemożliwienia krajom Europy Wschodniej zbliżenia się do reszty Europy i USA" - podkreśliła była kandydatka na urząd prezydenta USA.

Dwudniowy kongres Impact’21 na Międzynarodowych Targach Poznańskich poświęcony jest transformacji energetycznej, rozwojowi technologii cyfrowych, zrównoważonemu biznesowi, a także zdrowiu i wzmacnianiu pozycji kobiet w życiu publicznym. W dyskusjach, spotkaniach i debatach weźmie udział łącznie ok. 400 gości z Polski i zagranicy.

Reklama
Reklama

Źródło:PAP

Komentarze (8)

 1. mirc

  "Musimy mieć jasność co do tego, co zamierza (prezydent Rosji) Władimir Putin, który nie ukrywa, że dąży do podważenia demokracji i uniemożliwienia krajom Europy Wschodniej zbliżenia się do reszty Europy i USA" - podkreśliła była kandydatka na urząd prezydenta USA, hahahahahahahahahahahahaha...........

 2. Buczacza

  Bardzo się cieszę. To naprawdę mile. A to będzie dobry dzień. Jeszcze bardziej się cieszę że ty się cieszysz. Tak wiem mea culpa. Faktycznie zapomniałem o tobie. .. Wybacz... Kosmetyczne zmiany w temacie nicku. No i 5 tydni przerwy. Przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę nick. Mój ty ekspercie od eksportu Polski i palet. Też jeszcze jedna zmiana. Język i składnia. Było szkolenie? Czy może "wymienię ciebie na nowszy model". Kto to wie w końcu ludzi u was mnogo..

 3. Pavel

  A jak Europa wygrzewa się zimą bez rosyjskiego gazu? Jutro Europa wyłączy kran z Rosji. Więc co się stanie w domach Europy?

 4. Xd

  Biedaczyna nie może się pozbierać a już były gazety wydrukowane że jest prezydentem pytanie kto zasponsorował jej ten wykład i co w zamian za wsparcie jej fundacji chce otrzymać

 5. rob ercik

  Tik tak, pani Clinton, jeszcze więcej taniego LNG, porty w Europie wykorzystane w 30% ... i Gazprom by by

 6. Buczacza

  Hilary mylisz się. Niuniu za chwilę strzeli analizę. Z której jednoznacznie będzie wynikało że nie... Następnie hehe przedstawi dowód,że to banderowcy... A rosja putina to demokratyczny kraj. A przecież stalin to gruzin... Następnie doda, że siła Syberii 2 już od lat działa. A rosja putina nigdy nikomu nie groziła. Tym bardziej nie zakręciła. A wybitny specjalista od tiki taki. A także nie mniej znany od polinu to potwierdzą... Tak będzie... A teraz rebiata nie nawalcie...

  1. a

   A gdzie się podział gaz który miał być skierowany do Europy tak 24 mldm3? czy aby nie popłynął do Azji? EUROPA nie jest głupia woli rosyjski pewny gaz do amerykańskiego niepewnego co zostało udowodnione w tym roku. EUROPA jest konkurencja dla USA a nie Rosja, i USA zrobi wszytko aby konkurencje utrącić. Co by było gdyby nie gaz rosyjski a tylko amerykański? skierowany do Azji albo by Europa musiała cenami przebić azjatów a wtedy przemysł leży i kwiczy.

  2. qwert

   Wszystko co napisałeś to prawda. I tu bardzo mnie zaskoczyłeś, bo widzę że wreszcie dotarło. Mam tylko wątpliwości co do zakończenia

 7. krzys

  Trump jak wiadomo sprzyjał NS2 i uzależnieniu Europy od rosyjskiego gazu, ale na szczęście w USA wybory wygrali Demokraci, a ci pokażą jak z Rosją rozmawiać. Z NS2 zrobią co trzeba :) Kpiny z Europy Wschodniej wypadałoby też nieco delikatniej robić.

 8. qwert

  Pani Clinton, proponuje wypchnąć ruskich z rynku gazowego. Zawrócić gazowce z kursu na Azję i zalać Europę gazem LNG, w cenie niższej niż ruski gaz z rury. Wtedy na 100% Europa będzie uniezależniona

  1. M

   Jak jeszcze przeliczy stopy3 na m3