Reklama

Gaz

Gazprom mianował nowego szefa departamentu wydobycia gazu

Fot.: Flickr
Fot.: Flickr

Jak poinformowała gazeta RBK, Gazprom wyznaczył na nowego dyrektora departamentu wydobycia gazu i kondensatu Siergieja Mienszykowa. Dotychczas kierował on spółką-córką gazowego giganta - Gazprom Wydobycie Nadym. 

Informacja pochodzi od dwóch źródeł w Gazpromie i Gazprombanku, jednak nie została oficjalnie potwierdzona przez rosyjską spółkę.

Departament wydobycia gazu i kondensatu jest uważany za najważniejszy oddział Gazpromu. Odpowiada on za ok. 12% światowego wydobycia błękitnego paliwa.

Nowy szef departamentu - Siergiej Mienszykow - dotychczas pełnił funkcję dyrektora Gazprom Wydobycie Nadym, zajmującej się eksploatacją nowych złóż gazu na Jamale, na północy Zachodniej Syberii. Eksperci są zdania, że jest to najważniejsza spółka z punktu widzenia rozwoju wydobycia Gazpromu.

Nowe, perspektywiczne złoża eksploatowane przez Gazprom Wydobycie Nadym mają być przeznaczone do zaspokojenia potrzeb zachodnich klientów rosyjskiego monopolisty. W tym celu, jak podaje Interfaks, zainwestowano ok. 2 tryliony rubli w zwiększenie mocy wydobywczych i rozbudowę systemu transportu surowca na zachód gazociągiem Bowanienkowo - Uchta - Griazowiec - Torżok.

Mienszykow ma zastąpić na stanowisku szefa departamentu wydobycia Wsiewołoda Czerepanowa, który pożegnał się ze swoją posadą 25 lutego, wraz z dwoma członkami zarządu spółki - odpowiedzialnym za eksport Aleksandrem Miedwiediewem oraz za rynek wewnętrzy Walerijem Gołubiewem.

Reklama

Komentarze

    Reklama