• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Gazociąg Tworóg - Kędzierzyn po odbiorze końcowym

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Zakończono prace związane z budową gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn. Inwestorem projektu jest Gaz-System, zaś wykonawcą IDS-BUD S.A.

W ramach inwestycji wybudowano ponad 43 km gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy 1000 mm i ciśnieniu 8,4 MPa, wraz z obiektami towarzyszącymi i infrastrukturą niezbędną do obsługi. Gazociąg powstał na terenie dwóch województw: śląskiego (gminy Tworóg, Wielowieś, Toszek i Rudziniec) oraz opolskiego (gmina Kędzierzyn-Koźle). Obiekt pomyślnie przeszedł odbiory końcowe i posiada komplet decyzji umożliwiających jego eksploatację przez inwestora.

– Przeprowadzenie odbiorów końcowych tej inwestycji było sporym wyzwaniem ze względu na trwającą pandemię. Skuteczne procedury i współpraca wszystkich zaangażowanych stron pozwoliły nam ukończyć projekt i przekazać go inwestorowi. Cieszę się, że w tym trudnym czasie mogliśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji inwestycji o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego kraju – zarówno w obszarze gazu ziemnego, jak i ropy naftowej czy energii elektrycznej  – powiedział Andrzej Napierski, prezes IDS-BUD S.A.

Tworóg – Kędzierzyn to niejedyna inwestycja realizowana przez IDS-BUD S.A. w obszarze infrastruktury gazowej. Na etapie odbiorów eksploatacyjnych znajduje się gazociąg relacji Zdzieszowice – Brzeg o długości około 84 km. W budowie pozostaje odcinek gazociągu Braciejówka – Tworzeń o długości około 34 km , a także odcinek o długości około 60 km stanowiący element północnej części gazociągu Polska – Litwa. (IDS-BUD)

Komentarze