Reklama

„Jeśli pojawią się nowi klienci, to ta informacja będzie Państwu podana. W tej chwili mogę potwierdzić, że jest bardzo duże zainteresowanie terminalem w Świnoujściu” - mówił Paweł Jakubowski.  (…) W perspektywie do końca roku rzeczywiście jest to moment, w którym te stawki są atrakcyjne [chodzi o taryfę dla gazoportu, która obowiązuje do końca roku - przyp. red.], one będą atrakcyjniejsze w fazie rozruchowej. Spodziewamy się, że tacy klienci mogą się pojawić, ponieważ otrzymujemy sporo zapytań na ten temat” - kontynuował dyrektor Gaz-Systemu.

Gościem konferencji pt. „LNG w Polsce i Europie 2016. Nowy model rynku gazu” był także wiceminister energii Michał Kurtyka, który zwrócił uwagę na możliwości płynące z nowych produktów oraz nowych sposobów wykorzystania LNG: „Jesteśmy w trakcie prac również nad wdrożeniem krajowych ram rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, których jednym z elementów jest infrastruktura do zaopatrywania statków w gaz” - mówił. 

„To będzie poszerzało paletę możliwych wykorzystań, nie tylko w tym klasycznym spectrum, na którym się dzisiaj koncentrujemy i o którym jest dyskusja, ale również NG będzie mogło być szerzej stosowane w transporcie morskim” - wyjaśniał wiceminister. Zwrócił także uwagę że wykorzystanie wspomnianych wcześniej rozwiązań jest ściśle skorelowane z ich upowszechnianiem, musi być tutaj osiągnięta pewna „masa krytyczna”, zanim jednostki pływające będą mogły być zaopatrywane w ten sposób.

Zobacz także: Gaz System przedstawił wstępne parametry gazoportu w Zatoce Gdańskiej

Zobacz także: Naimski: Węgry rynkiem docelowym dla polskiego gazoportu

Reklama
Reklama

Komentarze