Reklama

ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. od wielu lat realizuje projekty związane z modernizacją i rozbudową sieci ciepłowniczej miasta. Największy z nich został zakończony w 2015 roku -  przebudowano wówczas prawie 18 km sieci i 17 węzłów ciepła. Dzięki temu spółka zwiększyła niezawodność dostaw, obniżyła emisję dwutlenku węgla i zmniejszyła straty ciepła powstające podczas jego przesyłu. Projekt zrealizowano przy dofinansowaniu ze środków NFOŚiGW, jak również ze środków europejskich, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, co pozwoliło na rozszerzenie zakresu prac modernizacyjnych. 

Pierwsza inwestycja jest kontynuacją projektu z zeszłego roku. Rozpoczęto wówczas przyłączanie do sieci ulic: Fabrycznej, Joselewicza, Pułaskiego, Śródmiejskiej wraz z przyłączem do budynku przy ul. Śródmiejskiej 35. To zadanie zostało zakończone w październiku tego roku. Drugi etap zadania obejmie ulice: Krótką i Kościuszki wraz z przyłączem do budynku przy ul. Kościuszki 6. Natomiast przyszłoroczna inwestycja ma na celu przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej kolejnych obiektów, zasilanych obecnie z lokalnych kotłowni gazowych i będzie w całości finansowana przez Energę.

- Dzięki przeprowadzonym pracom rozbudowującym sieć ciepłowniczą coraz więcej kaliszan będzie mogło korzystać z nowoczesnego, energooszczędnego, a co najważniejsze, niezawodnego systemu ciepłowniczego. Wszystkie nasze działania mają służyć przede wszystkim mieszkańcom Kalisza - powiedział Marek Bartczak, Prezes Zarządu ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o.

ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. jest jedną ze spółek wchodzących w skład Segmentu Wytwarzania Grupy ENERGA. Od ponad dwóch lat spółka prowadzi działalność w zakresie produkcji energii cieplnej oraz pełni rolę operatora miejskiego systemu ciepłowniczego Kalisza. Strategicznym celem działalności spółki ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. jest zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności w zakresie zaopatrzenia w energię cieplną. Spółka oferuje ponadto usługę kompleksowej eksploatacji węzłów cieplnych, przyłączonych do Sieci Ciepłowniczej Miasta Kalisza, jak również usługi laboratoryjne w zakresie wykonywania badań węgla kamiennego, oleju elektroizolacyjnego i turbinowego oraz wody.

Zobacz także: Eksperci Forum Energii: Rynek mocy rozwiązaniem przejściowym

Zobacz także: Połączenie ,,kluczowe dla bezpieczeństwa energetycznego" nie powstanie?

Reklama

Komentarze

    Reklama