Wystarczy jedno ogniwo słoneczne, by elektroauto przejechało całą Polskę

28 lutego 2018, 15:01

Gościem Skanera Energetyka24 był dr Maciej Chimieliński menadżer odpowiedzialny za rozwój elektromobilności w innogy Polska S.A. Tematem rozmowy były m.in. szanse i wyzwania wiążące się z paliwami alternatywnymi.

Nie ma nic dziwnego w tym, że obecnie samochody elektryczne są drogie, to naturalna ścieżka rozwoju dla nowinek technologicznych (…) Z każdym kolejnym rokiem samochód elektryczny będzie tańszy, będzie miał większy zasięg i będzie bardziej dostępny.

dr Maciej Chimieliński, menadżer odpowiedzialny za rozwój elektromobilności w innogy Polska S.A.

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych tworzy stabilne podłoże prawne dla wykonywania działalności gospodarczej w tym zakresie.

dr Maciej Chimieliński, menadżer odpowiedzialny za rozwój elektromobilności w innogy Polska S.A.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Marek
czwartek, 1 marca 2018, 15:03

Średnia nasłonecznienia w Polsce to 990 kWh na metr kwadratowy rocznie. Czyli średnia dzienna to 2.75 kWh na metr kwadratowy. Życzę więc szczęśliwej jazdy przez całą Polskę elektromobilem zasilanym bateryjką o przekroju metra kwadratowego. Nawet jeśli owa bateryjka będzie miała 100% sprawności.

wars
czwartek, 1 marca 2018, 10:42

inogy to germańska spółka znowu chcą coś wcisnąć, bo wiatraki się skończyły.?

rob ercik
środa, 28 lutego 2018, 18:22

Drogi Panie,do fabryki ogniw kolesia ciężko zatrudnic, co innego elektrownia atomowa, tu potrzebny cały departament

Marek
czwartek, 1 marca 2018, 10:12

No to poproszę Pana doktora o zrobienie cudu na mojej łódce. Ogniwo fotowoltaiczne zamontowane na niej nie jest w stanie zapewnić możliwości ciągłego użytkowania silnika elektrycznego o skromniutkim uciągu 55 lbs. Ponadto przypominam, że łódki używane się wtedy, kiedy na ogniwo pada duża ilość światła. W okresie od później jesieni do wczesnej wiosny fotowoltanikę całkiem czarno widzę.

JKK
środa, 28 lutego 2018, 17:53

Jak się je sprzeda i za kase kupi paliwo. Może nawet dwa razy

Tweets Energetyka24