• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

[Patronat] Polski Kongres Paliw Alternatywnych

Fot. PSPA
Fot. PSPA

Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zapraszają na Polski Kongres Paliw Alternatywnych, który odbędzie się 20 marca 2018 r. w hotelu WESTIN w Warszawie.

Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, organizacja z ponad 25-letnim dorobkiem, reprezentująca polskich przewoźników i organizatorów przewozów pasażerskich w wielu polskich miastach oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, największa organizacja branżowa związana z rynkiem elektromobilności i gazomobilności w Polsce, będąca częścią The European Association for Electromobility, zapraszają na Polski Kongres Paliw Alternatywnych, który odbędzie się 20 marca 2018 r. w hotelu WESTIN w Warszawie (Al. Jana Pawła II 21). 

Założenia, zarówno polityki krajowej, jak i ogólnoeuropejskiej, ukierunkowane są na bezwzględne wdrażanie niskoemisyjnej komunikacji zbiorowej. Polska ma być europejskim liderem w zakresie bezemisyjnego transportu publicznego. Wymusza to radykalne zmiany w transporcie komunalnym, które otwiera się na elektromobilność oraz gazomobilność. 

W związku z powyższym, branża transportowa stoi przed jednym z największych wyzwań w historii - jak efektywnie dostosować tabor do nowych wymagań i wdrożyć różne rodzaje napędów w pojazdach sektora komunalnego? Odpowiedzi na to i szereg innych pytań, organizatorzy Kongresu będą szukać w trakcie debat merytorycznych, wspólnie z przedstawicielami administracji centralnej, polskich samorządów i branży. 

Do udziału w Kongresie zostali zaproszeni m.in. Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów, Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Krzysztof Tchórzewski – Minister Energii oraz Henryk Kowalczyk – Minister Środowiska. Partnerami PKPA są m.in. PGNiG OD, PFR, Autosan.

Szczegółowe informacje na temat zapisów na Kongres można uzyskać pisząc na adres: [email protected].

Program Kongresu zostanie umieszczony na stronach: www.igkm.pl oraz www.pspa.com.pl

Komentarze