Reklama

Elektromobilność

Innogy Polska i ING testują car sharing

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

W połowie lutego innogy Polska rozpoczęła w Warszawie test nowej usługi polegającej na wynajmowaniu aut elektrycznych na minuty za pomocą dedykowanej do tego aplikacji na urządzenia mobilne innogy e-Car Sharing.

Do testów oddano osiem aut elektrycznych, czterech marek: BMW i3, Renault ZOE, Nissan Leaf oraz Hyundai IONIQ. Z sześciu z nich korzystać mogą wszyscy mieszkańcy stolicy. Pozostałe dwa samochody tj. Nissan Leaf oraz BMW i3, na czas testów przekazane zostały do wyłącznego użytku partnerowi biznesowemu innogy Polska - ING Bankowi Śląskiemu.

Zgodnie z obowiązującą umową pojazdy te przeznaczone są dla pracowników ING
oraz wybranych Klientów Partnera. Mogą oni korzystać z aut elektrycznych na takich samych warunkach jak inni użytkownicy innogy e-Car Sharingu i za wypełnienie ankiety otrzymują 50% zniżki na najem auta. Jest to pierwszy projekt z obszaru elektromobilności realizowanych wspólnie przez obie firmy, ale w planach są już kolejne przedsięwzięcia.  

Cieszymy się z nawiązania współpracy z ING Bankiem Śląskim przy testach usługi innogy e-Car Sharing. Partner biznesowy, wyznający podobne wartości z obszaru nowych technologii i działań na rzecz czystego środowiska, pozwoli nam dodatkowo na zdobycie know-how w dostosowaniu naszej nowej usługi dla sektora B2B. Warto jednak podkreślić, że innogy e-Car Sharing jest pierwszym etapem współpracy pomiędzy firmami i prowadzimy rozmowy na temat kolejnych wspólnych projektów z obszaru elektromobilności, o których już wkrótce będziemy mogli poinformować – mówi Artur Stawiarski, Dyrektor Strategii innogy Polska S.A.

W ING Banku Śląskim wspieramy elektromobilność. Pod koniec roku do naszej floty włączyliśmy pierwsze pojazdy elektryczne. Nasi Klienci mogą korzystać z atrakcyjnej oferty ekoleasingu na samochody hybrydowe i napędzane silnikiem elektrycznym. Nawiązanie partnerstwa z innogy Polska w obszarze elektromobilności jest dla nas naturalnym krokiem i elementem realizacji strategii wspierania projektów prowadzonych z troską o środowisko -  mówi Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

pam/Innogy

Reklama

Komentarze

    Reklama