• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

Firma wspierana przez Gatesa, Bezosa i Bloomberga poszuka surowców na Grenlandii

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Spółka KoBold Metals, wspierana przez miliarderów Jeffa Bezosa i Billa Gatesa, podpisała umowę dotyczącą poszukiwania na Grenlandii metali niezbędnych dla produkcji samochodów elektrycznych - informuje agencja Reutera.

Umowa KoBold Metals z Bluejay Minin (notowaną na londyńskiej giełdzie) dotyczy współpracy w ramach projektu Disko-Nuussuaq na zachodnim wybrzeżu Grenlandii. W zamian za 51% udziałów uzyska on finansowanie w wysokości 15 mln dolarów - środki pokryją koszty oprac poszukiwawczych oraz wstępnych odwiertów. Licencja obejmuje takie metale jak: miedź, kobalt, platyna oraz nikiel.

KoBold to firma należąca do klimatyczno-technologicznego funduszu wspieranego przez Billa Gatesa, Michaela Bloomberga, Jeffa Bezosa oraz Raya Dalio. Nosi on nazwę: Breaktrough Energy Ventures. Wśród inwestorów znajduje się również m.in. norweski Equinor.

BlueJay, cytowany przez Reutersa, poinformował, że wcześniejsze badania wykazały, iż pod względem geologicznym zachodnia Grenlandia podobna jest do rosyjskiego Norylska, co napawa pewnym optymizmem, ponieważ jest to region silnie eksploatowany m.in. pod kątem "produkcji" niklu.

Reklama
Reklama

Komentarze