Reklama

Wiadomości

Ruszyła rejestracja na konferencję STRATENERGY SUMMIT - weź udział w wydarzeniu

Fot. STRATENERGY SUMMIT

Konferencja STRATENERGY SUMMIT organizowana przez Grupę Defence24, wyjątkowe wydarzenie pozwalające łączyć rózne spojrzenia na bezpieczeństwo Polski, startuje za mniej niż trzy tygodnie. Rejestracja na nie już ruszyła!

Już 4 i 5 października 2023 roku w „The Tides" na warszawskim Solcu, odbędzie się konferencja STRATENERGY SUMMIT stanowiąca platformę pozwalającą na dokładna analizę bezpieczeństwa energetycznego i strategicznego Polski oraz wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami państwowej administracji, liderami opinii w obszarze energii i przemysłu oraz reprezentantami zarówno polskich, jak i europejskich instytucji polityczno-gospodarczych.

Epokowe wyzwania

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy globalna gospodarka doznała wyjątkowych i nieoczekiwanych turbulencji, powodując głębokie zmiany na rynkach energii. Pandemia, konflikt na Ukrainie oraz jego konsekwencje ujawniły wcześniej niewidoczne problemy w sektorze energetycznym, który każdego dnia zyskuje coraz większe znaczenie z perspektywy prawidłowego funkcjonowania państwa. Wzrost cen energii i jej nośników wciąż pozostaje tematem szeroko dyskutowanym w opinii publicznej i będzie stanowił przedmiot debaty przez długi czas.

Mimo ścisłego związku między energetyką a podstawowymi filarami bezpieczeństwa państwa, wciąż brakuje kompleksowych ram dyskusji w przestrzeni publicznej, które umożliwiłyby głębsze zrozumienie tego zagadnienia. Podczas STRATENERGY SUMMIT uczestnicy będą mieli szansę wzięcia udziału w sześciu panelach dyskusyjnych, skupiających się na różnych aspektach szeroko pojętego sektora energetycznego.

Dobra analiza poziomu bezpieczeństwa państwa wymaga wglądu w sprawy sektora energetycznego. Jednocześnie nie da się prawidłowo zdiagnozować wszystkich zagrożeń dla krajowej energetyki bez wiedzy na temat zabezpieczenia militarnego, cybernetycznego czy infrastrukturalnego. Rozumiemy to doskonale w Grupie Defence24, która - przez swą strukturę, skomponowaną z kilku wyspecjalizowanych redakcji branżowych - umożliwia kompleksowy wgląd w przestrzeń bezpieczeństwa kraju
Jakub Wiech, redaktor naczelny serwisu Energetyka24.com

Każda odpowiedzialna zmiana zaczyna się od świadomości problemu, a świadomość bierze swój początek w wiedzy. Dlatego też Grupa Defence24 – świadoma wyzwań transformacyjnych, przed którymi staje polski sektor energetyczny – zdecydowała się stworzyć STRATENERGY ATLAS 2023. Jest to kompendium wiedzy na temat polskiej energetyki, zawierające informacje zarówno w kwestii jej aktualnego stanu, jak i kierunków transformacji. STRATENERGY ATLAS 2023 powstał dzięki pracy całego zespołu ekspertów, zrzeszającego przedstawicieli rozmaitych instytucji, spółek i think-tanków, dzięki czemu jest to publikacja wychodząca poza ramy bieżących sporów, patrząca na problem z perspektywy ponadpolitycznej.

Prezentacja Atlasu odbędzie się podczas STRATENERGY SUMMIT. Wtedy też zarówno autorzy Atlasu, jak i jego adresaci, czyli decydenci i profesjonaliści działający na polu energetyki, będą mogli przedyskutować kluczowe wnioski płynące z tego dokumentu. STRATENERGY SUMMIT to sześć ekskluzywnych paneli, skonstruowanych tak, by stanowiły okazję do pogłębionej analizy – a także mnóstwo przestrzeni do kuluarowych dyskusji.

Serwis Energetyka24.com serdecznie zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniu. Link do rejestracji do konferencji STRATENERGY SUMMIT znajduje się TUTAJ.

Komentarze