Reklama

Wiadomości

Rusza rekrutacja do 11. edycji Akademii Energii

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ruszyła rekrutacja do 11. Edycji Akademii Energii. To jeden z flagowych programów Fundacji im. Lesława Pagi, pomaga w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom i absolwentom, którzy nie tylko chcą rozwijać się w branży energetycznej, ale także rozumieją, że biznes opiera się na dobrych relacjach i zaangażowaniu. To program dla przyszłych liderów.

Reklama

Nowy rok, nowe wyzwania

Reklama

Koniec 2021 roku był okresem pełnym zawirowań na światowych rynkach energii. Pandemia, pogoń za osiągnięciem neutralności klimatycznej – wszystkie te aspekty spowodowały gwałtowny wzrost cen surowców energetycznych. Polska staje teraz przed bardzo ważnym i trudnym wyzwaniem, aby wybrać optymalną strategię, która nie tylko prowadzić będzie do neutralności klimatycznej, ale także nie doprowadzi do załamania gospodarki. Dlatego też w tym roku Uczestnicy 11. edycji skupią się na przyszłości, a cała Akademia będzie odbywać się pod hasłem „Czy zabraknie nam energii? O bezpieczeństwie energetycznym w dobie transformacji."

Jak się uczyć, to od najlepszych

Reklama

Akademia Energii to przede wszystkim intensywny kurs oparty o wiedzę merytoryczną, ale nie zabraknie także szansy na rozwinięcie swoich kompetencji biznesowych, spotkań z liderami biznesu, warsztatów, zajęć z przedstawicielami firm partnerskich, a także z Alumnami poprzednich edycji.

Akademia co roku współpracuje z najlepszymi firmami na rynku, dzięki czemu może zapewnić zajęcia najwyższej jakości. Tematy, które poruszone zostaną podczas tegorocznej edycji to min.: transformacja energetyczna w ujęciu prawnym, procesy inwestycyjne w energetyce, rynek i łańcuchy dostaw surowców energetycznych w energetyce czy system elektroenergetyczny. Ponadto uczestnicy będą pracować nad umiejętnościami miękkimi ucząc się negocjacji czy wystąpień publicznych. Partnerem strategicznym 11. edycji została Polenergia, która tak komentuje swój udział w programie:

Gdy przed rokiem w Akademii Energii rozpoczęliśmy „Dekadę zmian" nikt nie spodziewał się, że czas na ich wprowadzenie przestanie być mierzony w latach, a zacznie w miesiącach. Za sprawą sytuacji geopolitycznej w jakiej znalazła się nasza część Europy, słowo bezpieczeństwo nabrało dziś o wiele większego znaczenia. Jego brak budzi w nas poczucie niepewności i zagrożenia. Teraz jednak jak nigdy przedtem dostrzegamy wszyscy jak ważna stała się energia odnawialna. Nie jest już ona energią alternatywną, ale energią tradycyjną, która nie tylko jest cenna dla klimatu, ale dzięki której będziemy mogli zbudować niezależność energetyczną i dać poczucie tak potrzebnego dzisiaj wszystkim bezpieczeństwa. To zadanie od lat realizuje Grupa Polenergia budując odnawialne źródła energii. Również od lat to zadanie wykonujemy wraz Fundacją im. Lesława Pagi, gdzie w Akademią Energii kształcimy przyszłe kadry naszego zielonego, nowoczesnego sektora energetycznego.

  • Iwona Sierżęga, członkini Zarządu Polenergia SA

Jak dołączyć do Programu?

Co roku do programu zgłaszają się setki studentów z całej Polski chcących rozwijać się w branży energetycznej. Do Akademii dostaje się jednak jedynie 30 z nich. Na zgłoszenia Akademia Energii czeka do 2 czerwca, aby zaaplikować należy wypełnić i przesłań formularz rekrutacyjny dostępny na stronie: https://bit.ly/AEformXI

Reklama

Komentarze

    Reklama