Reklama

Wiadomości

Już we wrześniu ruszają 35. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB

energetab
Targi Energetab
Autor. Energetab

Tegoroczne Targi ENERGETAB zbliżają się wielkimi krokami.

Reklama

Tegoroczne Targi ENERGETAB zbliżają się wielkimi krokami. Udział w targach staje się niezwykle ważną okazją, jako forum wymiany praktycznych spostrzeżeń i rozmów o aktualnej sytuacji i przewidywanych kierunkach rozwoju branży czy wdrażanych innowacjach. To także a, może przede wszystkim możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych między wystawcami a projektantami, dostawcami usług i czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetycznych czy władz samorządowych. Szczególnie teraz ma to ogromne znaczenie  w aktualnej sytuacji geopolitycznej na świecie w Europie czy Polsce, co bez wątpienia ma wielki wpływ na branżę elektroenergetyczną.

Reklama

Zakres tematyczny produktów prezentowanych przez ponad 300 polskich i zagranicznych wystawców tegorocznych targów jest bardzo szeroki - obejmuje kompleks zagadnień związanych z energetyką zawodową i przemysłową, w tym aparaty i systemy pomiarów, automatyki  i sterowania, budowę i osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, zastosowania informatyki i telekomunikacji w energetyce, prezentacje innowacyjnych technologii sieciowych i stosowanych specjalistycznych maszyn czy urządzeń. Wraz z lawinowo rosnącym zainteresowaniem odnawialnymi źródłami energii  i technologiami bardziej przyjaznymi dla środowiska znaczącą część targów zajmują właśnie urządzenia i aparatura związana z tą szybko rozwijającą się branżą – swoje najnowsze rozwiązania prezentują tutaj producenci paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i magazynów energii a także dostawcy falowników i układów automatyki związanych  z tymi technologiami.

Czytaj też

Targom towarzyszyć będą konferencje, których tematyka dotyczyć będzie aktualnych problemów związanych z transformacją energetyczną i zwrotowi „ku zielonej energii".  W pierwszym dniu targów odbędzie się konferencja nt. magazynowania energii i kluczowych trendów technologicznych w tym zakresie. Podczas konferencji szczególny nacisk zostanie położony na potrzeby budowy dużych i wielkoskalowych magazynów energii, niezbędnych dla łagodzenia trudności w bilansowaniu potrzeb i podaży energii oraz utrzymania parametrów jakościowych systemu elektroenergetycznego.

Reklama

Natomiast 14 września odbędzie się druga część konferencji pt. Fotowoltaika dziś i jutro", której udana pierwsza część w wersji zdalnej odbyła się w dniach 25 i 26 maja br. W „Strefie OZE" odbywać się będą pokazy najnowszych urządzeń i rozwiązań technologicznych w tej branży. Druga strefa, która będzie się zapewne cieszyć dużym zainteresowaniem zwiedzających, to „Strefa Elektromobilności", w której prezentowane będą zarówno stacje ładowania kilku producentów, jak i pojazdy elektryczne – niektóre z nich będą do dyspozycji zwiedzających na zlokalizowanym obok torze do próbnych jazd.

Od dwóch lat podczas targów ENERGETAB jest organizowana strefa praktycznych pokazów innowacyjnych technologii sieciowych w tym prac pod napięciem. Warto dodać, że Ośrodek Doskonalenia Zawodowego w ZIAD Bielsko-Biała, jest wiodącym w kraju centrum szkolenia w technologiach prac pod napięciem. Natomiast w salach wykładowych Ośrodka odbywać się będą indywidualne prezentacje promocyjne wystawców.

Od lat duże zainteresowanie wzbudzają werdykty w konkursie na szczególnie wyróżniające się produkty prezentowane na targach - mają one szanse zdobyć wielce prestiżowe nagrody, jak np. Puchar Ministra Klimatu i Środowiska.

Warto zatem będzie odwiedzić tegoroczne Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB - największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego – zarówno konwencjonalnego jak i związanego z odnawialnymi źródłami energii.  Teren targów znajduje się w urokliwie położonym obszarze rekreacyjnym u stóp Dębowca i Szyndzielni należącym do firmy ZIAD Bielsko-Biała SA i obejmuje ponad 30 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz na terenach otwartych, na których wystawcy najczęściej eksponują wielkogabarytowe czy cięższe produkty.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na stronę //energetab.pl/>

Mat. prasowe

Reklama

Komentarze

    Reklama