• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

PGE Obrót gotowa przejąć klientów E2 Energy

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych zadeklarowała gotowość szybkiego zawarcia umowy klientom firmy E2 Energy, która przestała sprzedawać prąd.

Firma E2 Energy, jeden ze sprzedawców działający na polskim rynku obrotu energią, poinformował operatorów systemów dystrybucyjnych, a także swoich Klientów o tym, że od 5 czerwca br. zaprzestaje prowadzenia działalności, wskazując, że teraz zajmie się tym sprzedawca rezerwowy.

Jak poinformował PAP w czwartek rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, w przypadku PGE chodzi o grupę blisko 20 tys. nowych odbiorców końcowych, zarówno gospodarstw domowych, jak i podmiotów prowadzących działalność biznesową. „Deklarujemy naszą pomoc wobec klientów, którzy stracili dotychczasowego sprzedawcę i muszą podpisać nową umowę na zakup energii” – podkreślił.

Na pomoc mogą liczyć również odbiorcy, którzy będą chcieli zawrzeć umowę telefonicznie dzwoniąc na Infolinię PGE (422 222 222) albo poprzez internet, wykorzystując np. profil zaufany.

Jak zaznaczył wiceprezes PGE Obrót Jan Maciej Mądrzak, nowi klienci będą otaczani szczególną opieką.

„Podjęliśmy działania umożliwiające sprawne zawarcie nowej umowy, co pozwoli uchronić ich przed istotnymi zmianami warunków cenowych. Klienci będą mogli podpisać nową umowę na możliwie jak najbardziej korzystnych warunkach, zapraszamy przede wszystkim do bezpośredniego kontaktu i wizyty w stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta” – powiedział.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

Źródło:
PAP
  • PGE

Komentarze