Reklama

Elektroenergetyka

Opieka zdrowotna dla pracowników sektora energetycznego

Autor. Fot. Pixabay

Szeroka opieka zdrowotna i szybki dostęp do lekarzy specjalistów dla pracowników sektora energetycznego. Będą mogli skorzystać z ubezpieczeń zdrowotnych oferowanych przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Z myślą o nich w ramach TUW PZUW powstał nowy związek wzajemności członkowskiej dla firm z sektora energetycznego i elektrociepłowniczego skupionych w Agencji Rynku Energii. Nosi imię prezydenta Ignacego Mościckiego.

Reklama

– To jeszcze jeden dowód na atrakcyjność naszej oferty w nowej i perspektywicznej dziedzinie ubezpieczeń zdrowotnych. Rozwijamy się w tym segmencie w imponującym tempie. Przypis składki w ubezpieczeniach zdrowotnych wzrósł w zeszłym roku prawie trzykrotnie. Współpraca z tak ważnym sektorem, jak rynek energii daje obiecujące perspektywy na przyszłość – podkreśla prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Reklama

Według dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TUW PZUW Katarzyny Jezierskiej-Stencel dodatkowa opieka zdrowotna dla pracowników staje się rynkowym standardem. – Ludzie to jeden z największych kapitałów każdej firmy. Dlatego świadomi i odpowiedzialni pracodawcy dbają o zdrowie swoich pracowników. To nie koszt, lecz mądra inwestycja – mówiła dyrektor Jezierska-Stencel podczas konferencji Agencji Rynku Energii „Prognozujemy przyszłość w energetyce".

Zwracała uwagę, że atutem ubezpieczeń wzajemnych jest ustawowa możliwość zawierania umów w drodze negocjacji, bez konieczności ogłaszania przetargów i związanych z tym biurokratycznych ograniczeń. – Przetarg nie zawsze dostarcza zamawiającemu to, czego oczekuje. Z nami można negocjować i elastycznie ustalać zakres opieki zdrowotnej, tak aby był dopasowany do potrzeb pracowników na różnych stanowiskach – tłumaczyła.

Reklama

Czytaj też

Ubezpieczenia zdrowotne w TUW PZUW funkcjonują na podobnej zasadzie jak abonamenty medyczne w prywatnych przychodniach. Dają dostęp do prawie 2500 placówek PZU Zdrowie w ponad 600 miejscowościach w Polsce. Zapewniają pomoc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i ponad 20 specjalistów. – Czas oczekiwania na wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej to maksimum dwa dni, a u specjalisty – do pięciu dni. W przypadku porad telemedycznych to nie więcej niż kilka godzin – podkreśla Katarzyna Jezierska-Stencel.

TUW PZUW, należący do Grupy PZU, to największe towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Nie działa dla zysku, lecz opiera się na współpracy ubezpieczonych, którzy są jednocześnie jego członkami. Tworzą w ramach TUW PZUW związki wzajemności członkowskiej.

Nowy związek dla firm z sektora energetycznego i elektrociepłowniczego skupionych w Agencji Rynku Energii nosi imię Ignacego Mościckiego – prezydenta Polski, a jednocześnie wybitnego naukowca i konstruktora kondensatorów elektrycznych wysokiego napięcia. Agencja Rynku Energii jest analitycznym zapleczem spółek energetycznych, sektora gazowego i paliwowego oraz administracji publicznej.

(materiał sponsorowany)

Reklama

Komentarze

    Reklama