Beata Szydło: Rozważymy budowę drugiego gazoportu

18 listopada 2015, 16:58

W dzisiejszym expose premier Beaty Szydło nie zabrakło zagadnień związanych z szeroko rozumianym sektorem energetycznym - szczególnie w odniesieniu do węgla, gazu i ropy. Prezes Rady Ministrów poinformowała, że pod rozwagę zostanie poddana koncepcja budowy drugiego terminalu LNG - miałby on zostać zlokalizowany w okolicach Trójmiasta.

„Bezpieczeństwo energetyczne, to zachowanie polskiego węgla - mówię tutaj także o węglu brunatnym” - deklarowała Beata Szydło. W jej przekonaniu, kwestią o absolutnie prymarnym znaczeniu jest swobodny dostęp do bazy surowcowej - w związku z tym konieczne są „(…) działania zmierzające do zagwarantowania nam w każdej sytuacji dostaw gazu i ropy - więc dokończenie budowy i rozbudowa gazoportu”. Szefowa rządu dodała, że w tym kontekście rozważona zostanie budowa drugiego terminalu LNG w okolicach Trójmiasta. Kończąc tę część wystąpienia świeżo upieczona prezes Rady Ministrów zwróciła także uwagę na zależność zachodzącą pomiędzy zdywersyfikowaną strukturą dostawców, a  ceną „błękitnego paliwa”, które otrzymujemy ze wschodu. 

Zobacz także: Zielone światło dla górnictwa w kosmosie

Zobacz także: Polska pozwie Niemcy za Nord Stream II?

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Luk
środa, 18 listopada 2015, 19:22

Proponuję gazoport w każdej gminie. Absurd goni absurd.

Kspert IV RP
czwartek, 19 listopada 2015, 09:24

Litewski gazoport pracuje na 20 % wydajności, polski nie wiadomo czy będzie miał pełne zatrudnienie, a debile mówią o budowie kolejnego. Najlepiej we Włoszczowej bo peron już jest a pasażerów brak

Tweets Energetyka24