Reklama

Gaz

Baltic Pipe: Spotkania informacyjne w Norwegii i Danii

  • Fot. Gaz-System

Gaz-System i Energinet organizują spotkania informacyjne dla uczestników rynku dotyczące projektu Baltic Pipe.

Rzecznik spółki, Tomasz Pietrasieński, poinformował, że wczoraj miało miejsce spotkanie informacyjne w norweskim mieście Stavanger, natomiast dzisiaj odbywa się ono w duńskim Ballerup.

Celem procedury open season jest określenie, czy istnieje wystarczające zapotrzebowanie rynkowe na utworzenie infrastruktury gazociągów kopalnianych i przesyłowych umożliwiającej przesył gazu z Norwegii do Polski przez Danię lub z Polski do Danii.

Open Season 2017 będzie prowadzony w dwóch fazach:

Faza 1 procedury Open Season 2017 rozpoczęła się w dniu 6 czerwca 2017 r. i z chwilą publikacji Regulaminu Open Season 2017 i innych dokumentów związanych z Procedurą. Zgodnie z harmonogramem Fazy 1 uczestnicy rynku będą mieli możliwość złożenia Zamówienia w sprawie zapewnienia realizacji zdolności przesyłowej do 25 lipca 2017 r. 

Jeżeli uczestnicy rynku złożą w ramach Fazy 1 oferty na wystarczającą przepustowość, operatorzy systemów przesyłowych przystąpią do realizacji projektu Baltic Pipe w ramach Szybkiej Ścieżki Projektu w celu rozpoczęcia świadczenia usługi przesyłu gazu od dnia 1 października 2022 r.

Przewidywana data rozpoczęcia Fazy 2 procedury Open Season to 5 września 2017 r. W Fazie 2 uczestnicy rynku będą mogli złożyć ostateczną ofertę dotyczącą alokacji zdolności przesyłowych.

Zobacz także: Wiceprezes Gazpromu w Polsce

Zobacz także: Nord Stream 2 jak Jamał, czyli powtórka z roz(g)rywki? [KOMENTARZ]

Komentarze