Emilewicz: Polska stanie się kluczowym eksporterem „ropy przyszłości”

21 lutego 2018, 14:32
A9Nt_DG6
Fot.:Twitter

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz na konferencji prasowej podczas zawiązania polskiego konsorcjum naukowego w zakresie nowych technologii bateryjnych zwracała uwagę na znaczenie baterii w całym procesie tworzenia samochodów elektrycznych oraz o szansie, jaka staje przed Polską, jeśli zdoła w krótkim czasie zdobyć przewage konkurencyjną w branży. 

W czasie konferencji minister Emiliewicz powiedziała: "Mówimy o tym co jest najważniejsze w rozwoju elektromobilności – to bateria. Bateria jest najdroższym i najważniejszym elementem pojazdu elektrycznego."

"Program rozwoju elektromobilności w Polsce rozwija się coraz bardziej. Za 1,5 roku wjedzie na polskie drogi 1,5 tys. elektrycznych autobusów. To będzie radykalna zmiana, podwojenie liczby pojazdów. To już się dzieje poprzez zamówienia samorządów", nadmieniła szefowa nowoutworzonego resortu. 

"Bateria to ropa przyszłości. Polska importuje dziś ropę, a mamy nadzieję, że stanie się eksporterem „ropy przyszłości” czyli baterii. Mamy nadzieję, że Polska stanie się wiodącym producentem tego kluczowego komponentu samochodów elektrycznych", zakończyła minister Emilewicz

KomentarzeLiczba komentarzy: 7
quasi spec.
wtorek, 3 kwietnia 2018, 10:54

Wiem coś tam, coś tam więc się wypowiem: Bateria elektryczna jest to ogniwo elektryczne, które służy do zasilania przenośnych sprzętów wymagających do pracy energii elektrycznej. Każda bateria ma swoją żywotność i po tzw. wyczerpaniu nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Alternatywą dla jednorazowych baterii są akumulatory, które można ładować i rozładowywać wielokrotnie.

rt
wtorek, 6 marca 2018, 10:55

Kolejny sen o potędze.

Kazmirz
czwartek, 22 lutego 2018, 11:30

Ropa daje energie. Bateria magazynuje energie. Po naglowku myslalem ze zamierzamy produkowac wodor z metanu. Rozczarpwuje mnie ta Emilewicz. Myslalem ze jest bardziej kumata.

Naiwny
środa, 21 lutego 2018, 22:49

Świetny pomysł. Nareszcie rezygnujemy z mżonek o zalaniu Świata elektrycznymi samochodami. Lepiej skupić się na tym co Polskiemu przemysłowi wychodzi najlepiej - czyli produkcji podzespołów dla motoryzacji. W tej dziedzinie jesteśmy liderem tej części Europy. Możmy też produkować baterie litowe szczególnie, że produkcja tego typu wyrobów jest wyjątkowo szkodliwa dla środowiska i w związku z tym łatwiej będzie Nam pozyskać takie inwestycje. Ponadto ztego powodu będą one tanisze przy realizacji w Naszym kraju. Brawo Pani Minister.

Kiks
środa, 21 lutego 2018, 16:14

Powiedziała co wiedziała. To nic nie kosztuje.

Tweets Energetyka24