Reklama

Wiadomości

Wiceszef MKiŚ: rusza kampania informacyjno-edukacyjna "Nasz Klimat"

Fot. MKiŚ

Kampania informacyjno-edukacyjna „Nasz Klimat”, promująca ekologiczne nawyki Polaków i budująca wrażliwość społeczną w kwestii dbania o środowisko naturalne, została w poniedziałek zainaugurowana przez wiceministra klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyńskiego.

Reklama

"Dzisiaj możemy oficjalnie uruchomić naszą kampanię +Nasz Klimat+. To jest działanie planowane od dawna, działanie edukacyjne, jakie prowadzimy jako resort, żeby pomóc wszystkim osobom, wszystkim obywatelom, którzy się zastanawiają, jak możemy działać dla klimatu" - powiedział Guibourgé-Czetwertyński.

Reklama

"Pomyśleliśmy, że taka aktywność właśnie w szkołach, w samorządach, w internecie, w mediach ogólnopolskich pomoże odpowiedzieć na pytania, jak można się włączyć w działania dla klimatu" - dodał.

Jak wyjaśnił rzecznik prasowy Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksander Brzózka, kampania będzie prowadzona w mediach tradycyjnych, internecie i w mediach społecznościowych.

Reklama

Czytaj też

Dodał, że istotnym elementem kampanii są pakiety edukacyjne dla szkół podstawowych. Dla szkół ponadpodstawowych organizowany jest konkurs na najlepszy film edukacyjny związany z tematyką ochrony klimatu.

"Kolejna rzecz to są jednostki samorządu terytorialnego i e-pakiety edukacyjne dla gmin" - stwierdził.

Jak powiedział Brzózka, materiały informacyjne dotyczące kampanii "Nasz Klimat" można znaleźć na stronie internetowej naszklimat.gov.pl.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama