Reklama

Wiadomości

Węgry: awaria w elektrowni jądrowej. Zmniejszono moc o połowę

Autor. Wikipedia

Ze względu na awarię urządzeń elektrycznych w czwartek o świcie moc bloku nr 3 elektrowni jądrowej w Paksu w centralnych Węgrzech została zmniejszona o połowę - poinformowała w czwartek elektrownia na swojej stronie internetowej.

Reklama

W chwili obecnej awaria sprzętu elektrycznego jest przedmiotem badań specjalistów, którzy pracują nad usunięciem usterki – poinformowano.

Reklama

Blok nr 3 elektrowni jądrowej Paks pracuje obecnie z mocą 253 MW, podczas gdy pozostałe trzy bloki pracują bez zakłóceń z mocą 500 MW – poinformował Węgierski Urząd Energii Atomowej (OAH).

Czytaj też

Elektrownia jądrowa w Paksu, położona ok. 100 km na południe od Budapesztu, jest największym źródłem energii elektrycznej na Węgrzech. W jej ramach działają obecnie cztery bloki o łącznej mocy 2000 MW.

Reklama

Rozbudowa elektrowni to jeden z kluczowych projektów rządu Viktora Orbana. Budowa dwóch nowych bloków o mocy 1200 MW każdy została na początku 2014 r. powierzona rosyjskiej państwowej spółce Rosatom. Cała inwestycja ma kosztować około 12 mld euro, z czego 80 proc. kosztów pokryje rosyjski kredyt.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama