Reklama

Atom

Premier Izraela: Irański program nuklearny przekroczył wszystkie czerwone linie

Fot. twitter/@naftalibennett
Fot. twitter/@naftalibennett

Irański program nuklearny przekroczył „wszystkie czerwone linie” - powiedział w poniedziałek izraelski premier Naftali Bennett na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Podkreślił, że Tel Awiw „nie pozwoli” Teheranowi wyposażyć się w broń atomową.

"Program nuklearny Iranu osiągnął punkt zwrotny, podobnie jak nasza tolerancja dla niego - powiedział Bennett - W ostatnich latach Iran zrobił wielki krok naprzód w zakresie rozwoju programu nuklearnego oraz produkcji i możliwości wzbogacania uranu. Program broni nuklearnej Iranu znajduje się w krytycznym punkcie, wszystkie czerwone linie zostały przekroczone".

"Inspekcje zostały zignorowane - ostrzegał izraelski premier - Całe myślenie życzeniowe okazało się błędne. Iran obecnie łamie porozumienia z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA) i robi to bez konsekwencji" - mówił Bennett podkreślając, że Izrael "nie pozwoli" Iranowi na zdobycie broni atomowej.

W swojej wypowiedzi Bennett określił także irańskiego prezydenta Ebrahima Raisiego mianem "rzeźnika".

Ambasador Iranu przy ONZ Madżid Rawanczi zareagował na przemówienie izraelskiego premiera w zwięzłym tweecie. "Fobia wobec Iranu jest powszechna w ONZ" – napisał. Potępił "pełne kłamstw" słowa Bennetta i zwrócił uwagę, że Izrael nie ma prawa mówić o irańskim programie nuklearnym, bowiem posiada "setki głowic nuklearnych". 

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama