Reklama

Atom

Polscy aktywiści przeciwko zamykaniu niemieckiego atomu. Wręczą list ambasadorowi RFN

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

W piątek aktywiści organizacji FOTA4Climate złożą w ambasadzie Niemiec w Warszawie list otwarty podpisany przez ponad stu naukowców i intelektualistów. Dokument nawołuje do zmiany decyzji w sprawie zamykania niemieckich elektrowni jądrowych.  

W piątek 18 grudnia 2020 r, o godzinie 12:00 aktywiści klimatyczni i ekologiczni inicjatywy FOTA4Climate złożą w ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie list otwarty polskich naukowców, intelektualistów, aktywistów i obywateli do rządu, parlamentarzystów, organizacji, kościołów oraz obywateli Republiki Federalnej Niemiec w sprawie ponownego rozważenia decyzji o ostatecznym wyłączeniu operujących na terenie Republiki Federalnej Niemiec sprawnych elektrowni jądrowych, podjętej przez rząd niemiecki w 2011 r.

image

 

Aktywiści skupieni wokół inicjatywy uważają, że w obliczu katastrofy klimatycznej i ekologicznej konieczne jest utrzymanie funkcjonujących elektrowni jądrowych w Niemczech i innych krajach do czasu wdrożenia wydajnych nowoczesnych technologii magazynujących energię pozyskiwaną z odnawialnych źródeł.

Podkreślają, iż rezygnacja z niskoemisyjnej energii jądrowej przed całkowitym odejściem od spalania węgla kamiennego i brunatnego powoduje w krótkiej perspektywie bardzo trudne do przezwyciężenia, problemy techniczne i technologiczne i prowadzi do konieczności posługiwania się innymi paliwami kopalnymi, z gazem ziemnym na czele.

W grudniu 2019 r. organizacja protestowała wraz z przyjaciółmi z Niemiec przed zamykaną w tym czasie sprawą elektrownią jądrową w Philippsburgu.

Jw/FOTA4Climate

Reklama

Komentarze

    Reklama