Reklama

Atom

Erdogan rozmawia z Putinem o kolejnej "wspólnej" elektrowni jądrowej

Fot. www.kremlin.ru

Turecki prezydent oświadczył, że prowadzi rozmowy z Władimirem Putinem dotyczące budowy elektrowni jądrowej w Sinop. Na początku miesiąca media informowały, że rozwój współpracy w tym zakresie może obejmować również projekt Igneada.

Reklama

Wracający z Indonezji Recep Tayyip Erdoğan powiedział: „Mogę powiedzieć, że jesteśmy w dobrej sytuacji energetycznej. Nie potrzebujemy nikogo. Szczególnie po zakończeniu budowy elektrowni jądrowej Akkuyu za 2-3 lata będziemy mieli bardzo poważny potencjał. Rozmawiam też z panem Putinem w sprawie Sinop”.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Turecki prezydent kontynuował: „Mamy nadzieję zbudować tam cztery reaktory” i dodał, że może uda się, aby było ich więcej niż we wspomnianej Akkuyu.

Erdogan zapowiedział, że kiedy ten plan uda się zrealizować, to Turcja nie tylko nie będzie miała problemów z energią, ale i łatwo może stać się jej eksporterem.

Rosja i Turcja realizują już duży wspólny projekt jądrowy, którym jest przywoływana już wcześniej elektrownia Akkuyu. Jego wartość szacowana jest na 22 miliardy dolarów.

Reklama

Komentarze

    Reklama